23. september 1998 kell 22:00

Forekspank müüb kõik EstIBi aktsiad

«Millal me aktsiad edasi müüme, seda ma ei tea,» lausus Lukk. Vastates küsimusele, miks pidi Forekspank EstIBi aktsiaid ostma, ütles Lukk, et nende soov oli tagada, et keegi teine EstIBi eest ära ei ostaks.

«Me ei taha, et tekiks samasugune olukord nagu Tallinna Panga puhul, kui kaks panka tegid konkureerivaid pakkumusi,» sõnas Lukk.

Forekspank ostis EstIBi aktsiaid ligi 114 miljoni krooni eest. Varem kavatses Forekspank omandada üle 50protsendilise osaluse EstIBis. Lukk põhjendas meelemuutust sellega, et ühinemise riskide seisukohalt oli piisav, kui Forekspank omandab EstIBis blokeeriva vähemusosaluse 33,6 protsenti.

Forekspanga eilne turukapitalisatsioon oli alla 117 miljoni krooni. Forekspank maksis 33,6 protsendi EstIBi aktsiate eest ligi 114 miljonit krooni. Kui selle hinna alusel EstIB ja Forekspank liita, kuuluks Forekspangale uues pangas 25,7 protsenti ja EstIBile 74,3 protsenti aktsiatest.

«Pankade ühinemissuhtel pole midagi pistmist 33,6 protsendiga ja Forekspanga aktsiate praeguse turuhinnaga,» kinnitas Lukk eile. Tema sõnul on aktsiate hind nii muutlik, et sellise skeemi järgi pankade osalussuhteid arvutada ei saa.

«Forekspank ei maksa ülejäänud aktsiate eest, vaid arutatakse aktsiate vahetussuhte üle, mis sõltub kahe panga perspektiivikusest,» teatas Lukk.

Hansapanga analüütik Mart Tõevere ütles samas, et praegu ei saa ta öelda, kas Forekspank liidab EstIBi või vastupidi. «On vaja teada konkreetset aktsiavahetussuhet,» tõdes ta.

«Ma ei ütle praegu, millal me avalikustame ühinemissuhte, peame seda arutama ja audiitoritele hindamiseks andma,» sõnas Lukk.

Forekspank ja EstIB teatasid pankade ühinemisest septembri alguses. Lukk väitis siis, et ühinemislepingule kirjutatakse alla kolme nädala jooksul. See aeg sai täis 21. septembril.

Hetkel kuum