1. oktoober 1998 kell 22:00

EVEA Pank on pankrotis

EVEA Pank ei suutnud rahuldada kliendi põhjendatud nõuet, panga omavahendid ei ületanud 5 mln eküü (78,5 mln krooni) suurust miinimumi, panga kapitali adekvaatsus oli alla normi, kohustusliku reservi nõue oli täitmata ja bilanss näitas, et pangandustegevust pole võimalik jätkata, loetles eile EVEA Panga pankrotiotsuse põhjusi Eesti Panga avalike suhete juht Andrus Kuusmann.

Kuusmann ütles, et Itaalia ärimees Ernesto Preatoni ei otsustanud EVEA panka investeerimise kasuks. Preatoni lubas mõned nädalad tagasi paigutada EVEA Panka 125 miljonit krooni.

Vastavalt seadusele on EVEA Panga hoiustajatele tagatud hüvitus kuni 20 000 krooni ulatuses.

ERA Panga Grupi juht Andres Bergmann ütles eile, et ERA grupile ei kuulu enam ligi 30protsendilist osalust EVEA Pangas. «ERA grupp müüs talle kuulunud kolmandiku EVEA Pangast suvel,» ütles Bergmann. Ta pidas EVEA Panga raskuste põhjuseks panga klientide seotust Venemaaga.

EVEA Panga telefonid olid eile õhtupoolikul tummad. EVEA Panga aktsiatega ei tehtud eilse börsipäeva jooksul ühtegi tehingut. Viimased tehingud börsisüsteemi kaudu tehti EVEA Panga aktsiatega nädal aega tagasi.

Hetkel kuum