8. oktoober 1998 kell 22:00

Ühispank eitab likviidsusprobleeme

Vastab Ühispanga asepresident Toivo Annus

Kui mööduja näeb pangas tavalisest rohkem rahvast, tuleks süüvida põhjustesse, miks nad seal on. Käibed on pangas viimastel päevadel kahekordistunud. Raha väljavõtt ja juurdetulek on tasakaalus.

Selle nädala nelja päevaga lisandus Ühispanka 2559 uut klienti, kelle kontodele on kantud 7,5 miljonit krooni. Ühispanga kohustuslik reserv Eesti Pangas on 950 miljonit krooni. Pangas endas on üle kahe korra rohkem raha, nii et likviidsusega ei ole Ühispangal mingisuguseid probleeme.

Eesti Päevalehe artiklis ei olnud rohkem tõele vastavat informatsiooni kui ajakirjaniku nimi. Ühispangal ei ole kunagi olnud raha väljavõtmisel limiite ja neid ei kavatseta ka rakendada.

Küll on pangas juba ammusest ajast kord, et alates 100 000 krooni väljavõtmisest tuleb see päev varem broneerida. Nõue tuleneb sellest, et turvalisuse tagamiseks ei ole otstarbekas hoida kõigis pangakontorites suurt summat sularaha.

Ma olen veendunud, et inimestel ei ole õige sularaha pankadest välja võtta. Tulemuseks võib olla vaid korterivarguste suurenemine.

Kui klient pöördub meie poole sularaha väljavõtu sooviga, tegeleme me kliendiga ja küsime, miks ta seda teha tahab.

Kui selleks konkreetseid põhjusi ei ole, soovitame loomulikult raha mitte välja võtta. See on inimese enda huvides.

Tegeleme sellega ja peame ka läbirääkimisi, kuid kiiret ei ole kusagile.

Ühispangale ei ole strateegilise investori kaasamine ellujäämise küsimus. Loomulikult, kui saame väga hea pakkumuse, kaalume seda.

Ma ei arva, et peaksime kiirustama ja võtma vastu esimese tehtud pakkumuse. Ühispanga ja strateegilise investori nägemus panga arengu kohta peavad kattuma.

Reaalselt ei ole turul midagi muutunud. Seni, kuni strateegiline investor ei ole kaasa toonud muutusi panga pakutavates toodetes ja hinnakirjas, ei mõjuta see konkurentsivõimet.

Kui nimetatud muutused turul tekivad, peab küsimusse hakkama tõsisemalt suhtuma.

Hetkel kuum