6. jaanuar 1999 kell 22:00

Eesti Gaas jäi teist aastat järjest kahjumisse

Eile möödunud aasta kahjumi põhjuseid selgitades ütles Eesti Gaasi juhatuse esimees Aarne Saar, et mulluse suhteliselt sooja talve tõttu tarbiti maagaasi prognoositust 10% vähem. Samuti tuli firmal USA dollari kallinemise tõttu aasta esimestel kuudel plaanitust tunduvalt kallimalt maagaasi sisse osta. Samad põhjused tõi Saar välja ka 1997. aastal, kui ettevõte tootis 4 miljonit krooni kahjumit.

Eesti Gaasi väikeaktsionär, riigikogu liige Toivo Jürgenson ütles, et üldiselt mõistab ta neid põhjusi, mille tõttu Eesti Gaas kahjumiga töötab. «Muidugi tahaksin ma väikeaktsionärina loota, et Eesti Gaas kunagi kasumisse jõuab,» märkis ta.

Jürgenson ütles, et uudised kahjumist võivad tekitada väikeaktsionäris küll ärevust, kuid kuna Neste, Ruhrgasi ja Gazpromi näol on Eesti Gaasil tugevad strateegilised partnerid, siis pikemas perspektiivis vaadatuna paanikaks põhjust ei ole.

Saar märkis, et möödunud aasta jooksul suudeti oluliselt kulude vähendamise nimel ettevõtte sisemist ülesehitust muuta. Enamik tütarettevõtteid on liidetud emaettevõttega ning mitme teenindusüksuse tegutsemine Eesti Gaasis lõpetatud. «Firma on täielikult ümber korraldatud,» sõnas Saar.

Kui veel möödunud aasta alguses oli Eesti Gaasis 705 töötajat, siis praeguseks on töötajate arv vähenenud 530-le. «Aasta viimased kuud töötasime juba kasumiga, mis näitab, et nendest ümberkorraldustest oli kasu,» sõnas Saar.

Küsimusele, kas möödunud aasta nigelaid tulemusi arvestades jäävad sellel aasta Eesti Gaasi omanikud dividendidest ilma, vastas Saar, et ehkki firmal on varasemate aastate kasumi arvel kogunenud teatud reserv, ei oleks seda hea praegusel raskel ajal välja jagada. «Lõpliku otsuse teevad muidugi omanikud,« lisas ta.

Autor: Raul Ranne

Hetkel kuum