ÄP fototoimetus • 10. jaanuar 1999 kell 22:00

Ühispank kinnitab hotellilaenu tagatust

AS Irnesse Kapital sai vana hotelli Tallinn renoveeri-

miseks ja laiendamiseks vajaminevast 250 miljonist kroonist Ühispangast veidi üle poole. Kimber ütles, et ei saa Aleksander Kofkini firmale Irnesse Kapital antud laenu üksikasju avaldada, kuid kinnitas, et pank analüüsis enne laenu andmist nii ettevõtte majandus-

tegevust kui hotelli tulevasi kassavoogusid ning leidis, et need on piisavad võla tagasimaksmiseks. Hotelli väärtus laenu tagatisena on tema hinnangul küllaldane. «Hindan seda projekti igati kordaläinuks,» märkis ta.

Kimberi sõnul on Ühispank väljastanud Irnesse Kapitalile laenu sihtotstarbelisena nimetatud hotelli ehitamiseks ja sellega tasuti esitatud arveid. «Meie antud summa läks kindlasti hotelli ehitusega seotud kulude katteks,» kinnitas ta.

Võetud laenu hakkab Prantsuse hotelliketti Accor kuuluv Grand Hotel Mercure Tallinn tagasi maksma teenitavast kasumist. Hotelli tehtud investeeringu tasuvusajaks on määratud kaheksa aastat. Juhul kui omanik jääb laenu tagasimaksmisega hätta, võib pank tagatise müüki panna.

Reedeses Äripäevas hindasid hotellinduse ja ehituse asjatundjad hotelli maksumust liiga kõrgeks, seades kahtluse alla laenuraha kasutamise otstarbekuse.

Autor: ÄP

Hetkel kuum