Väinu Rozental • 25. aprill 1999 kell 22:00

Pilder huvitub Viru Rannast

Pilderi ütles reedel, et lisaks kohustuste ülevõtmisele tuleks investeerida Viru Randa 30 miljonit krooni. «See annaks konkurentsieelise ja edu turgudel,» lisas ta.

Pilderi sõnul on Viru Ranna varade ostmiseks moodustatud neljast Ida-Virumaa ärimehest initsiatiivgrupp, kes on avaldanud ostusoovi Viru Ranna pankrotihalduritele ning esitanud Viru Ranna suurimale võlausaldajale Hansapangale äriplaani.

Pilderi ütlusel osalevad nende projektis investeerijatena Tallinna ettevõtjad, kelle nimesid ta aga ei soostunud avalikustama.

«Maapanga endiste tegelastega nad seotud ei ole,» kinnitas ta.

Pilder rääkis, et osa raha plaanib initsiatiivgrupp saada riiklikest fondidest, nagu näiteks Hüvitusfond ning Ida-Virumaa arendusfond.

«Riik võiks aidata Ida-Virumaal uute töökohtade loomist,» rääkis Pilder. «Viru Randa oleks võimalik luua kuni 1000 uut töökohta.»

Viru Ranna pankrotihaldur Arno Mägi ütles, et ta on Pilderiga tervikvara müümise teemal rääkinud.

«Ma eriti ei usu, et Pilderi pakkumist saab väga tõsiselt võtta,» seletas Mägi. «Samal ajal on igaüks teretulnud, kes tahab pankrotivara osta ja maksab raha.»

Mägi sõnul pannakse Viru Ranna tervikvara müüki mai algul. «Lõplik müügikord sõltub sellest, kuidas me Toila tsehhi sulgemise tõttu korraldame ümber ettevõtte struktuuri ja juhtimise,» seletas Mägi. Tema sõnul on potentsiaalsel ostjal võimalus osta seiskunud tööstusi ka eraldi.

Mägi kinnitusel on jaanuaris pankrotistunud Viru Rand jõudnud kasumisse ning suurendab järjest Eestisse müüdava toodangu osa. Tema andmeil müüdi eelmisel kuul Eesti turul Toila kulinaariatsehhi toodangut ligi kolme miljoni krooni eest.

Viru Ranna märtsikuu käive oli kaheksa miljonit krooni, millest umbes viis miljonit moodustas kalakonservide müük Venemaale ja Ukrainasse.

«Viru Rand langes esimese Eesti kalatööstusena pankrotti ja suudab tõenäoliselt esimesena olukorrast välja tulla,» ennustas Mägi. Viru Ranna vastu on esitatud nõudeid üle 160 miljoni krooni. Mägi ei soostunud ütlema, millist hinda loodab pankrotitoimkond vara müügist saada.

Hetkel kuum