Viktoria Korpan • 17. juuni 1999 kell 22:00

Niinemäe loobus Seli hotellist

«Lubaduste baasil ei saa äri teha,» nentis Seli eile. Hotelli väärtuse on tema sõnul 5,6 miljonit krooni. «Niinemäe nimele ei anna pank laenu rohkem kui 3,5 miljonit krooni, kuna omafinantseerimine puudub» ütles ta.

Eile ei õnnestunud Toomas Niinemäega ühendust saada. Ta on kinnitanud ajalehes Lääne Elu, et Haapsalu hotell ei ole atraktiivne.

«Siis, kui Niinemäe töötas siin, oli teine jutt,» märkis kaheksandat aastat Haapsalu hotelli direktorina töötav Enn Proosveli. Tõenäoliselt on ostu ebaõnnestumine arvamust hotelli kohta mõjutanud, lisas ta. Proosveli sõnul on suvel hotellis pidevalt vabade kohtade puudus. «Praegu on hooaeg ja tööd on väga palju,» lausus ta.

Neinar Seli konsultant Vello Peedimaa ütles eile, et hotelli rentnik, Toomas Niinemäega seotud Granite Projekt on Selile kuuluvale hotelli omanikule Westra Grupile võlgu ja selle aasta hotelli rent jäi maksmata. Granite Projekti rendileping lõppes 1. juunil, samaaegselt lahkus töölt ka hotelli juhina töötanud Toomas Niinemäe. Kuidas Westra Grupp saab Granite Projektilt ja Niinemäelt oma raha tagasi, Peedimaa ei tea. «Kui keegi annaks retsepti, annaks sellele Nobeli preemia,» sõnas Peedimaa.

Seli väitel on Niinemäel poole miljoni krooni ulatuses võlgu. «Ta üritas maha müüa Granite Projekti aktsiad, aga kuna võlad on nii suured, jäi tehing ära,» sõnas Seli.

Praegu on Haapsalu hotelli rentnik firma Exo Trade, kellest võib saada hotelli omanik. «Praegu viimistleb Exo Trade äriplaani ja tegeleb rahastamise küsimusega,» ütles Peedimaa. Seli sõnul on Exo Trade'il Hiiumaal viinaköök ning restoran, Exo Trade'i nõustab Palace'i hotelli endine direktor soomlane Eero Käppänoja.

Haapsalus asuva kinnisvarabüroo ASi KIVA maakleri Ülo Metsalu hinnangul võib Haapsalu hotelli väärtus olla 4--4,5 miljonit krooni, mis on talvel tehtud hinnanguga võrreldes 0,5--1 miljon krooni vähem. «Varakevadel oli meie kinnisvaraturul väike kriis, mis andis tagasilööki,» ütles Metsalu. «Aga alla 4--4,5 miljonit krooni ei müüks, sest hotell on Haapsalu populaarseim koht ja väga heas asukohas.»

1998. a detsembris ostis firmaga Kristiine Center seotud Haapsalu ettevõte Granite Projekt Seli juhitavalt Westra Grupilt 3 miljoni krooniga hotelli põhivara. Niinemäe oli seotud nii Kristiine Centeri kui Granite Projektiga.

ASi Haapsalu Soojus ökonomist Linda Purgats ütles, et Granite Projekt on praeguseks Haapsalu Soojusele ligi 59 000 krooni võlgu.

«Varem on olnud nii, et võlgnevuse talvise perioodi eest likvideeris Granite Projekt suvel, siis kui on hooaeg käes,» sõnas Purgats.

Hetkel kuum