Silva Männik • 8. juuli 1999 kell 22:00

Apananski sõlmis uue eellepingu

Kindlustusinspektsiooni peadirektor Ellen Ridaste ütles, et AB Kindlustuse Grupi kindlustusseltside aktsiate müügileping sõlmitakse hiljemalt 31. augustiks. Selleks ajaks peab lepinguprojekt olema läbinud ostjapoolse juriidilise ja audiitorkontrolli. Pacific Overseas Group ostab Ridaste teatel 67,9 protsenti ASA Kindlustuse ja 74,2 protsenti AB Elukindlustuse aktsiatest ning kohustub seltsidesse investeerima kokku 80 miljonit krooni.

Välisinvestori esindaja on Ridaste sõnul firma Multinational Consultant Ltd. Investeeringute täitmise tagamiseks esitab investor Ridaste väitel lähiajal oma garantiid.

Ridaste tunnistas, et talle on võimalik välisinvestor tuttav. «Läbirääkimised nendega on kestnud juba pikka aega ja ka mina olen olnud sellesse segatud,» lausus ta.

Pacific Overseas Groupi kuulub Venezuela kindlustusselts Nuevo Mundo Seguros. Firma omab osalusi ka Lõuna-Ameerika kommerts- ja investeerimispanganduses, telekommunikatsiooni-, kaevandus- ja kindlustusfirmades.

Eellepingu tingimuste kohaselt peab tulevane kindlustusseltside osanik juba enne augusti lõppu investeerima seltsidesse kokku ligi 10 miljonit krooni.

«See on selleks, et seltsid saaksid eksisteerida ja kindlustusvõtjad omaniku vahetumist otseselt ei märkakski,» selgitas Ridaste.

Ridaste ütles, et pärast AB Kindlustuse aktsiate müüki ASA Kindlustuse ja AB Elukindlustuse praegused tegevjuhid enam tõenäoliselt seltside eesotsas jätkata ei saa. «Kuna praegune juhtkond on viinud seltsid sellisesse olukorda, siis vaevalt, et nad leiavad võimaluse seal edasi töötada,» lausus ta. «Paljudele on ostja leidmine võib-olla hingeõnnistus, kuid mina pean läbi elama häbi, et Eesti seltsi tuleb sellises olukorras osta.»

Eellepingut auditeerima pidanud firma KPMG finantsdirektor Ester Vahtre ütles, et nende poole on AB Kindlustus lepinguprojekti kinnitamiseks pöördunud, kuid lõplikku kokkulepet veel pole.

Hetkel kuum