6. september 1999 kell 22:00

Tallinn küsib välismaalt laenu

Linn saadab uue pakkumise nii esimesel konkursil osalenud pankadele kui ka mõnele sellisele, kes laenusumma väiksuse tõttu konkursil osalemisest varem loobus, ütles abilinnapea Heigo Kaldra.

Välistatud pole ka, et Tallinn teeb uue pakkumise Eesti pankadele, kuigi on vähetõenäoline, et rahandusministeerium neil laenata lubab, märkis Kaldra.

«Praegu käib intensiivne töö, suhtleme kõigi potentsiaalsete laenuandjatega,» rääkis Kaldra. Ta lisas, et kolm panka on olnud nõus linnale laenuks uue pakkumuse tegema.

Kaldra sõnul on oluline, et teine pakkumiste voor sarnaselt esimesega ei nurjuks, seega kavatseb linn kindla peale välja minna.

Tallinna linn otsustas 18. augustil võtta 130 miljonit krooni laenu Hansapangalt, mis pakkus kolmeaastase tähtajaga laenu intressiks 4,98 protsenti.

Augusti lõpus keeldus rahandusministeerium Tallinna linnale laenu tarvis vajalikku õiendit väljastamast, sest finantsolukord linnas uut laenu välja ei kannatanud.

Välispankadelt laenamist rahandusministeerium takistada ei saa.

Konkursil, mille Hansapank võitis, osales veel kolm pakkujat, kokku saatis linn konkursikutse kümnele välis- ja kolmele kodumaisele pangale. Paremuselt teiseks tunnistas linnavalitsus Saksa pankade koondpakkumuse, milles osalesid Bankgesellschaft Berlin AG, Landesbank Schleswig-Holstein ja Westdeutsche Landesbank, kolmandaks jäid DePFa UK Ldt ja EBRD.

Laenuraha laekumist ootas linn septembriks, rahastades seni lisaeelarvega määratud kulusid kontsernikonto jäägist.

Tallinna linnavolikogu võttis vastu lisaeelarve, mis näeb ette 130 miljoni krooni juurdelaenamist, 1. juulil. Tallinna uus laen läheb peamiselt tänavate remondi rahastamiseks.

Autor: BNS

Hetkel kuum