27. september 1999 kell 22:00

Moskva linnavalitsus tegi Eestis ühisettevõtte

Ettevõtte juhatuse esimees Valeri Grigorenko rääkis, et eile allkirjastatud asutamisotsuse kohaselt hakkab OÜ Torgovõi Dom Stolitsa vahendama Moskva ettevõtete toodangut Eestisse ning vastupidi.

«Meie oleme üksnes maaletooja, jae- ja hulgimüük jääb teistele firmadele,» lisas Grigorenko.

Loodud osaühingust kuulub 49% Eesti fondile Jedinstvo ja 51% Venemaa Juri Dolgoruki Fondile Kaasmaalaste Toetuseks Välismaal. Fond Jedinstvo on asutanud Eestimaa Ühendatud Rahvapartei ja Juri Dolgoruki fondi Moskva linnavalitsus.

«Juri Luzhkovi juhitav Moskva linnavalitsus on omandanud mitme suurettevõtte aktsiaid ja nende toodangut on meil võimalik Eestisse tuua väga soodsate hindadega,» ütles Grigorenko. «Näiteks korraliku uue põlvkonna külmkapi eest küsib ZIL vaid 100 dollarit.» Lisaks kavatseb osaühing hakata maale tooma ZIL-veoautosid, samuti maiustusi ja toiduaineid. Eestis hakatakse aga tootma ZILi varuosi. Ettevõtte aastakäibeks prognoosib Valeri Grigorenko kuni 10 miljonit dollarit.

Kuigi Venemaa Juri Dolgoruki fondile kuulub osaühingus enamusosalus, jääb majandustegevusest saadav kasum Eestisse ning suunatakse fondi Jedinstvo kaudu venekeelsete kultuuri- ja haridusprojektide rahastamiseks. Eestimaa Ühendatud Rahvapartei esimees Viktor Andrejev kinnitas, et fondi raha ei hakata kasutama poliitilises võitluses.

Autor: Lauri Liikane

Hetkel kuum