Silva Männik • 21. oktoober 1999 kell 22:00

AB Elu ja ASA Kindlustuse saatus sõltub omaniku aktiivsusest

T?iili päritoluga investeerimisfirma Pacific Overseas Group Eesti esindaja Henton Figueroa kinnitas eile, et läbirääkimised ASA Kindlustuse ja AB Elukindlustuse portfellide ülevõtmiseks praegu käivad.

Figueroa rääkis, et lepingute ülevõtmise õnnestumise korral luuakse nende baasil tõenäoliselt uus kindlustusselts. Pacific Overseas Groupi kuulub üks Venezuela kindlustusselts Nuevo Mundo Seguros, kelle abi ja oskusteavet hakatakse Eesti seltsi asutamisel kasutama.

Kindlustuslitsentsi komisjon lükkas eile seltside litsentside tühistamise otsuse läbirääkimiste tulemustes selguse saamiseks edasi 29. oktoobrile.

Kindlustusinspektsiooni peadirektori Ellen Ridaste sõnul on lepinguid parem üle võtta kehtivate litsentsidega seltsilt, sest nende tühistamise korral katkeksid kõik lepingud ning uus omanik peaks lepinguid ükshaaval taastama hakkama.

Henton Figueroa sõnul on võimalik lepingute ülevõtmises ühe nädala jooksul kokkuleppele jõuda vaid juhul, kui seltside juhtkond väljastab kiiresti kogu neid huvitava informatsiooni. «Sealt ei ole lihtne mingisuguseid numbreid kätte saada ja sellepärast on päris keeruline midagi otsustada,» möönis ta.

Figueroa sõnul on Pacific Overseas Group kindlasti huvitatud kõikidest elukindlustuse lepingutest. Samas võivad nad ASA Kindlustuse mõnedest portfellidest loobuda. Näiteks osast liikluskindlustuse ja garantiikindlustuse lepingutest, täpsustas ta.

Figueroa ei osanud veel öelda, kui palju Pacific Overseas Group peab ülevõetavate portfellide katteks investeerima. «Meil ei ole veel ühtegi numbrit AB Elukindlustuse kohta, nad on lubanud ja lubanud,» lausus ta. Figueroa tunnistas samas, et viimastel päevadel on seltside omanike huvi portfellidest loobumise vastu suurenenud.

Kindlustusinspektsioon peatas ASA ja AB Elu litsentsid 1. oktoobrist, sest seltside enamusaktsionär Advantage Life Products jättis lubatud investeeringud tegemata ning ei esitanud inspektsioonile tähtajaks dokumente osaluste omandamise ja firma tausta kohta.

AB Elukindlustuses 33 töötajale elukindlustuslepingud sõlminud ASi Paekivi Toodete Tehas juhataja Vladimir Libman ütles, et inimeste mure tehtud investeeringute pärast on suur. «Sinna investeeritud summad on tõesti väga suured,» ütles ta täpseid numbreid avalikustamata. Libmani sõnul otsitakse neil juristide abiga kõiki võimalusi oma lepingute päästmiseks. «Samas loodame ja usume Ridaste sõnu, et just elukindlustuslepingute puhul pingutab inspektsioon kõige rohkem, et keegi need üle võtaks ja nendega midagi ei juhtuks,» lausus ta.

Hetkel kuum