ÄP fototoimetus • 6. detsember 1999 kell 22:00

Finantssektoris rekordilised jõulupreemiad

London Citys ulatuvad boonustasud sel aastal ühele miljardile naelale (24,9 miljardit Eesti krooni), mis mullusega võrreldes on 40% rohkem.

Sajad City töötajad võivad arvestada ca 13 miljoni Eesti kroonise lisapreemiaga, samas kui umbes 40 tippspetsialisti saab igaüks 48 miljonit krooni, kirjutab The Sunday Times.

T?ekk saabub jaanuaris, mil on oodata olulist elavnemist kinnisvara, kallite autode ja muude luksuskaupade turul.

USA investeerimispank Goldman Sachs plaanib näiteks oma 2500 töötajale Londonis preemiaks maksta 2,5 mld krooni ning New Yorgi personalile veelgi rohkem. Kõrgeim Londonis välja makstav preemia ületab tänavu kindlasti 150 mln krooni, mis paar aastat tagasi ühele Goldman Sachsi diilerile maksti.

Tänavu on pank teeninud kõrget honorari Euroopas toimunud ühinemis- ja ostutehingute nõustamiselt, mille koguväärtus ületab 6080 mld krooni. Scott Kapnick, kes juhib Goldman Sachsi Euroopa investeerimispanganduse haru, võib arvestada t?ekiga 190--250 mln kroonile.

Ka teised USA ja Euroopa investeerimispangad on teeninud rekordtulu ja on valmis kirjutama kopsakaid t?ekke, et tagada oma parimate töötajate firmasse jäämine.

Autor: ÄP

Hetkel kuum