8. detsember 1999 kell 22:00

Ühispank üritab müüa talle kuuluvad 96% Liviko aktsiatest ja täiendavat pakkumist ettevõtte väikeaktsionäridele enam ei tee.

Ühispanga avalike suhete osakonna asejuhataja Andres Aarma sõnul käivad läbirääkimised Liviko aktsiate müügiks mitme potentsiaalse investoriga Eestist ja välismaalt. Aarma ei täpsustanud, kes täpselt Liviko vastu huvi tunnevad. Aarma avaldas lootust, et enne aasta lõppu langetab pank otsuse, kellega aktsiate müügitingimusi läbirääkimiste käigus täpsustama hakatakse.

Pärast novembris väikeinvestoritele tehtud pakkumist kuulub pangale 96,3% Liviko aktsiatest. Liviko vastu on huvi üles näidanud kohalikud tootjad Onistar ja Remedia ning Soome alkoholitootja Primalco. BNS

Analüütikute hinnangul pole Eesti pankadevahelise rahaturu intressimäärades vähemalt aasta lõpuni olulisi muutusi ette näha.

«Rahaturul on praegu suhteliselt vaikne ja tundub, et mida aasta lõpu poole, seda vaiksemaks läheb,» ütles Ühispanga rahaturu osakonna juhataja Aune Aru.

Tema sõnul käituvad rahaturud sarnaselt ka mujal maailmas ning turuosalised sulgevad positsioone. «Swap'i-turul on siiski mõnda lahtist positsiooni ka pikendatud, kuid midagi uut küll juurde ei tule,» ütles Aru. Aru lisas, et rahaturu intressimäärad jäävad aasta lõpuni ilmselt senise taseme juurde. BNS

Läti mahlatootja Gutta endise presidendi Nikolai Lovtsovi väljavahetamist nõudsid ettevõtte kreeditorid Unibanka, Hansabanka ja firma Tetra Pak, teatas Lovtsov.

Gutta nõukogu rahuldas Lovtsovi presidendi kohalt tagasiastumise palve 1. detsembrist. Lovtsovi sõnul tegid kreeditorid talle ettepaneku tagasi astuda pärast seda, kui oli selge, et laenuskeem, kuidas Gutta saaks laenuraha EBRD-lt, Unibankalt, Hansapangalt ja Prantsuse Societe General'i Riia filiaalilt, ei rakendu. Kava kohaselt pidi EBRD garanteerima Gutta 14 mln dollari suuruse 8aastase laenu ning teised pangad väljastama väiksemad laenud kolmeaastase tähtajaga. BNS

Hetkel kuum