Ülo Toomsalu • 31. oktoober 2000 kell 6:20

Vägivallatsenust saab homme Eesti Panga asepresident

Eesti Panga asepresidendi kohale asub homme Rein Minka, keda kohus karistas naiskolleegi bussist väljatõukamise ja raske kehavigastuse tekitamise eest tingimisi vanglakaristusega, kirjutab Postimees.

Raske kehavigastusega lõppenud tüli aastaid Eesti Panga infotehnoloogia osakonna juhatajana töötanud Minka (39) ja tema naiskolleegi Lii vahel toimus 1995. aasta 20. juuni öösel bussis, mis sõidutas panga töötajaid koju Maardu mõisas tähistatud Eesti krooni aastapäevalt.

Eesti Panga pressiesindaja Kaja Kell teatas aga, et Minka ametissemääramise eel oli tema varasem, ent juba kustunud karistus ka üheks arutlusteemaks.

'Muidugi, karistus oli - ja on kahju, et sellise rumala olukorra tekkimiseks on võimalus antud, aga toimunust on tehtud omad järeldused,' ütles Kell. 'Tundub, et asjaosaline ise on enese suhtes vast karmimgi olnud kui teised: ta pole tahtnud, et tema ametissemääramine tarbetuid probleeme tekitaks.'

'Aga mõelgem, mida pidanuks tegema näiteks Enno Tammer - kahtlemata väga hea ajakirjanik -, kes ju sisuliselt jätkab alal, millel tegutsemise eest teda on kriminaalkorras karistatud.' ütles Kell.

Hetkel kuum