Reformierakond soovib alandada üksikisiku tulumaksu 20 protsendini

10. jaanuar 2001, 17:44

Reformierakond taotleb 2001. aastal kohalike omavalitsuste investeeringute ning sotsiaaltoetuste üleandmist riigieelarvest kohalikele omavalitsustele ja üksikisiku tulumaksu alandamist 20%ni, teatas erakond.

Oma tänasel juhatuse koosolekul 2001. aasta tegevuse lähtekohti arutanud Reformierakonna juhatus soovib tänaste kohalike omavalitsuste investeeringute täielikku üleandmist riigieelarvest kohalikele omavalitustele. Riigieelarvesse peaksid jääma ainult riikliku alluvusega objektid.

'Kohalikele omavalitsustele tuleks üle anda ka sotsiaaltoetused,' ütles Reformierakonna esimees, rahandusminister Siim Kallas.

Reformierakond seab eesmärgiks ka üksikisiku tulumaksu alandamise 20%ni. Selle saavutamiseks soovib Reformierakond muuhulgas tänavu läbi viia avaliku
teenistuse reformi, kõrvaldades topeltkompensatsioonid, vähendades ametnikele
makstavaid hüvitisi ning muutes töösuhted avalikus sektoris paindlikumaks. Paindlikumaks soovib erakond muuta ka tööseadustiku.

Jätkuvalt peab Reformierakond oluliseks justiitsministeeriumi toetamist õigussüsteemi kaasajastamisel, ETV ja Eesti Raadio reformimist, samuti majandus- ning teede-ja sideministeeriumi ühendamist sel aastal. Reformierakond taotleb ka professionaalide osakaalu suurendamist Eesti kaitseväes ning ajateenistuse lühendamist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing