RailEstonial puudub Eesti Raudtee erastamistehingu jaoks raha

Andres Reimer 23. veebruar 2001, 00:00

Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupanga EBRD järel teatas eile Deutsche Bank, et ta pole kuidagi seotud RailEstonia pakkumisega Eesti Raudtee erastamiseks.

Kuigi ametnikud veel jätkavad võimaliku seose otsimist panga harukontoritest, pean seotust RailEstoniaga vähetõenäoliseks, ütles Deutsche Banki ametnik Detlev Rahmsdorf.

Mullu detsembris teatasid RailEstonia esindajad pressile, et pakkumise tagavad Deutsche Bank, Chase Manhattan Bank ja EBRD.

Teede- ja sideministrile Toivo Jürgensonile pole esitatud ühtegi dokumenti, mis tõestaks RailEstonia finantsgarantiide olemasolu, ütles ministeeriumi pressiesindaja Aap Tänav, kes on ühtlasi Eesti Raudtee nõukogu liige.

28. veebruar on RailEstoniale viimane tähtaeg valmisoleku tõestamiseks erastamistehinguks, lisas Tänav.

?Kui RailEstonial raha ei ole, siis nad Eesti Raudteed ei saa,? ütles erastamisagentuuri raudtee erastamise töögrupi liige Katrin Kivi.

RailEstonia on varem kinnitanud oma võimet raudtee ostuks nõutav summa kokku saada. Erastamisagentuur ei pööra erastamiseks kasutatava raha päritolule liiga üksikasjalikku tähelepanu, ütles Kivi.

Tõenäoliselt on RailEstonia finantseerimisskeeme rajanud rahvusvaheliselt tagaotsitav pettur Antonio M. Angotti.

RailEstonia esindajad kinnitavad, et Tony Massei ei ole praegu enam pakkumisega seotud.

USA suursaatkond palus üleeile kaitsepolitsei abi, et vestelda RailEstonias Tony Massei nime all nii pressiesindaja kui ka projektijuhina esinenud Angottiga. California osariigi Pasadena kohus mõistis mõned aastad tagasi Eestis Tony Masseina tuntud mehe 41 kuuks vangi rahapesu, laenu väljapetmise ja USA ametiasutuste petmise eest.

Massei-Angotti jõudis üleeile hommikul Eestist lahkuda. Eile ennelõunal lahkus ootamatult Eestist ka RailEstonia juht John Orrison.

Orrison ja Massei-Angotti tutvusid tõenäoliselt 1989-1990 aastal Washingtonis, kui mõlemad töötasid Valges Majas USA presidendi administratsiooni praktikantidena.

Auburni ja Harvardi Ülikooli diplomiga Orrisoni teati Valges Majas isikuandmete põhjal kui aktiivset skaudijuhti.

Berkeley ja Cambridge?i Ülikooli diplomiga Angotti oli tegelenud Security Pacific National Bankis niinimetatud kolmanda maailma probleemidega.

RailEstonia ei kommenteeri avalikkusele oma rahaasju, ütles pakkumise nõustaja Vallo Toomet.

Erastamisagentuuri nõukogu istung, kus otsustatakse edaspidine käitumine Eesti raudtee erastamisel, toodi mitteametnikel andmetel varem kavandatud 1. märtsilt ühe päeva võrra varasemaks.

Väidetavalt on istungi ettepoole nihutamise taga rahandusminister Siim Kallase taotlus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:11
Otsi:

Ava täpsem otsing