Valitsus kiitis heaks võlakirjaemissiooni eelnõu

ÄP 25. aprill 2001, 00:00

Valitsuse otsusele peab oma heakskiidu andam veel riigikogu.

Võlakirjade emiteerimise eesmärk on maandada riigi välislaenude tingimustest tekkinud finantsriskid ja finantseerida kaugseire radarite ostu, teatas valitsuse pressiteenistus.

?Võib minna umbes kuu, enne kui riigikogu otsuse heaks kiidab, see on siis kas mai lõpus või juuni alguses,? ütles rahandusministeeriumi riigikassa osakonna juhataja Ülle Mathiesen. ?Päras seda saame hakata valima emissiooni korraldajat ning emissioon ei saa toimuda enne septembrit,? lisas ta.

Rahandusminister Siim Kallas ütles eile hommikul, et ta loodab võlakirjaemissiooni korraldada enne suve. Mathieseni sõnul loodeti esialgse paani kohaselt emissioon korraldada enne suve, kuid juriidiliste takistuste tõttu seda tõenäoliselt siiski ei õnnestu teha.

Mathieseni sõnul kasutatakse emissioonist laekuvat raha olemasolevate võlgade refinantseerimiseks. Rahandusministeeriumi ametnikud on varem kinnitanud, et eurovõlakirjade väljalaskmine tuleb umbes 1,5 miljardi krooni mahus laenude refinantseerimiseks odavam kui teiste vahendite kasutamine.

Valitsuse teatel on eurovõlakirjade valiku taga soov parandada riigi olemasolevat valuutalaenude struktuuri.

Kui riigikogu otsuse heaks kiidab ja emissioon korraldatakse, on see Eesti jaoks kolmas võlakirjaemissioon, kuid esimene avalik eurovõlakirjade emissioon.

U-Plaza kirjutas, et võlakirjaemissiooniga kaasneb refinantseerimisrisk ? oht, et emissiooni on vaja lunastamisel refinantseerida uue laenuga, mille tingimused on ebasoodsad tulenevalt majanduskeskkonna halvenemisest.

Tehingu tagasimaksmiseks kogutakse reservkapitali, kuid eksisteerib risk, et kogutav reservkapital võetakse kasutusele muul otstarbel kui võlakirjade lunastamine.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:24
    Otsi:

    Ava täpsem otsing