Toiduhindade kontrollimiseks peab valitsus tegutsema hakkama, kuid poliitikute ninakus ja ükskõiksus jätab perede ostukorvid ka edaspidi äärmiselt kulukaks, leidsid Äripäeva ajakirjanikud.
Toidukorvid on muutunud selgelt kallimaks, leidsid ajakirjanikud arvamussaates “Äripäev eetris”.
“Ma ei kujuta ette, kuidas saavad Harjumaa piirkonnas hakkama inimesed, kes teenivad miinimumpalka,” sõnas ajakirjanik Laura Saks. “Mind teeb ülikurvaks, et meie valitsus on kuidagi hästi ninakas, et meie maksutõusud ei muuda midagi, vaid kaupmehed on ahned ja kõik see jutt.”
Saks tõdes, et ei mõista, kuidas poliitikud saavad sellise suhtumisega kohalikele valimistele vastu minna. Ajakirjanik Polina Volkova lisas, et tema ei usu, et poliitikud enne maksutõusu oleks toiduhindadele üldse mõelnud.
“Rahandusminister Jürgen Ligi ütles, et ei ole mõtet seda käibemaksu alandada toiduhindadele, sest ketid võtavad niikuinii selle kasumi endale,” lausus Volkova. “Nad võib-olla võtavadki, aga te pidite enne maksutõusu ju mõtlema, kas teete toidule erisuse või ei tee. Ma ei usu, et sellist küsimust üldse arutlusel ei olnud.”
Samuti rääkisid ajakirjanikud, millise erisuse võiks teha toidu käibemaksule ning kui palju mõjutab toiduhindade üüratu tõus inimeste elustiili. Saates tuli juttu ka nädala võitjast ja kaotajast, USA miljardiskeemis osalenud eestlastest ning Tallinna poliitteatrist.
Saadet juhtis Stiine Reintam.
Nädala võitja ja kaotaja
Ajal, kui idufirmad vaevlevad ja ei saa enam paberil äriidee eest investoritelt lihtsalt raha, on iga rahakaasamine tervitatav ja nii ka nädala võitja Lightyeari 23 miljoni dollari kaasamine.
Suvisel kõrghooajal teatavad restoranid järjest uste sulgemistest ja kahjumitest – maksutõusud, kulude kasv ja kehv ilm on andnud restoraniäridele hävitava löögi, mis teeb sektori selle nädala kaotajaks.
Foto autor: Liis Treimann
Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.