Intranet jäta oma firmasse, veebileht aga vii teenusepakkuja juurde

Enn Saar 10. mai 2001, 00:00

Kodulehekülg ja intranet on mõisted, mida sageli kiputakse segi ajama ja erinevas kontekstis kasutama.

Firma kodulehekülje ehk veebilehe eesmärgiks on ettevõtte kohta käiva info esitamine klientidele ja koostööpartneritele, seega on kodulehekülg suunatud firmast välja.

Seevastu on intranet suunatud firma sees liikuva informatsiooni levitamiseks ja töökorralduse paremaks organiseerimiseks.

Veebilehe ja intraneti lahkuminevad eesmärgid seavad ka erinevad eesmärgid nende tehnilisele lahendusele. Firma veebilehekülg kui klientidele suunatud infokanal peab olema pidevalt kättesaadav ja paiknema serveris, mis omab kiiret ja kvaliteetset internetiühendust. Intranet, mis sisaldab palju ettevõtte igapäevatööga seotud tähtsat infot, peab seevastu olema nähtav vaid firma töötajatele ega vaja enamasti kiiret internetiühendust.

Veebilehe hoidmiseks ja haldamiseks on kaks võimalust:

 • Veebilehe hoidmine ja haldamine ettevõtte enda jõududega. Antud variant eeldab investeeringut nii riist- kui tarkvarasse, interneti püsiühendust (mis tagab klientidele kiire juurdepääsu veebilehele), samuti veebiserverit hooldavate spetsialistide olemasolu.

 • Veebilehe hostimine ehk hoidmine teenusepakkuja juures. Eestis on viimase paari aastaga tekkinud palju firmasid, kes suudavad pakkuda kvaliteetset veebilehe hostimise teenust, mis on tunduvalt odavam kui esimene võimalus ja rahuldab kõiki firma koduleheküljele hoidmisele ja hooldamisele esitatud nõudmisi. Veebilehe hostimise kuumakse jääb tavaliselt alla 500 krooni.

Intranetiga on asjad natuke keerulisemad. Nõuded, milliseid võimalusi peaks intranet sisaldama ja millest koosnema, on ettevõtetes väga erinevad. Samuti sunnib intranetis hoitav konfidentsiaalne informatsioon firmat (erinevalt veebilehest) tunduvalt konservatiivsemalt suhtuma intraneti hoidmisse teenusepakkuja juures. Intranetile valmislahenduste vähesus Eesti turul ja kõrgem turvavajadus on sageli põhjuseks, miks ettevõtted piirduvad ainult veebilehekülje loomisega ja lükkavad intraneti loomise tavaliselt edasi kaugemasse tulevikku.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  25. November 2011, 11:28
  Otsi:

  Ava täpsem otsing