Nädala alguses kaotas viie sekundiga elektri mitukümmend miljonit hispaanlast ja portugallast. On üpris selge, et põhjusi tuleb otsida keti nõrgimast lülist ehk spetsialistidest, kes süsteemi haldavad.

- Võrguhalduritel kulub veel paar nädalat, et esimesigi järeldusi teha.
- Foto: Reuters/Scanpix
“Vanade põlevkiviplokkidega ja tuumajaamadega on meil teadmist 50-60 aasta jagu, kuidas nad käituvad,” selgitas “Äripäeva arvamusliidri” saates Tallinna Tehnikaülikooli kaasprofessor Jako Kilter. Tema sõnul on muundurite puhul küsimus vähem füüsikas ja rohkem juhtimissüsteemides.
“Me kahjuks vajame neid õppetunde,” rõhutas Kilter. “Kahjuks pole energeetikas nagu kodus, et ostame uue seadme — peal on plug and play — ja lülitame ta võrku ning kõik töötab.”
Intervjueeris Indrek Lepik.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Täna keskpäevast on ulatuslik elektrikatkestus halvanud Hispaanias infrastruktuuri, kommunikatsioonide, rongijaamade, lennujaamade, ettevõtete ja hoonete normaalse töö ja mõjutanud miljoneid elanikke kogu Hispaanias ning Portugalis.
Leedu kinnisvaraarenduskontserni KAITA Group kinnisvarahaldusettevõte KAITA Living pakub 11,5% aastaintressiga tagatud kaheaastase tähtajaga võlakirju. Eesti investorid saavad esitada investeerimistaotlusi pankade ja finantsvahendusfirmade kaudu reedel, 11. juulil kella 15:30ni. Esimese vooru jooksul plaanib ettevõte kaasata 2 miljonit eurot, võimalusega suurendada koguemissiooni mahtu kuni 8 miljoni euroni. Emissioon noteeritakse NASDAQ First North alternatiivturul.