Uusimad ravimid võivad jääda kättesaamatuks

10. september 2001, 08:11

Kui erialaarstid kirjutavad patsientidele välja uusi tõhusaid ravimeid, tuleb tarvilikud tuhanded kroonid haigel endal leida, sest ametnikud ei pea vajalikuks mitmeid uudistooteid soodusravimite hulka arvata, kirjutab Postimees.

Sotsiaalministeeriumi juures tegutsev soodusravimite hinnakomisjon lükkas reedel taas tagasi ravimifirmade protestiavaldused mitme ravipreparaadi osas ning keeldus näiteks uusi epilepsia- ja maohaavandite ravimeid ning tugevatoimelisi valuvaigisteid soodusnimekirjadesse kandmast.

?Ei-ütlemise põhjuseks on ühelt poolt asjaolu, et haigekassa ravimikulu on ületatud,? selgitas sotsiaalministeeriumi tervishoiuosakonna juhataja Sven Kruup.

Haigekassa ravimikulutustest selgub, et poole aastaga on kulunud ligi 300 miljonit krooni, mis on enam, kui arvati.

?Kui ravimitele on ette nähtud 500 miljonit krooni, siis tähendab see, et aasta lõpuks oleme ravimirahaga ligi 90 miljoni krooniga miinustes,? tõdes haigekassa avalike suhete juht Aet Truu. Tema sõnul on ülekulu tingitud laienenud ravimisoodustuste ning mitme uue nimekirja kantud ravimi tõttu.

Arstid ja ravimifirmad ei süüdista ametnikke mitte niivõrd ühe ravimi eelistamises teisele, kuivõrd seadustega venitamises, mis omakorda ei võimalda soodusravimite nimekirja nüüdisajastada.

Mitmed arstid kinnitasid vestluses Postimehele, et haigekassa ülekulu ning kaootiline nimekirja arvamise põhjus seisneb iganenud ravikindlustusseaduses, mis ei võimalda komisjonil vananenud arstimeid nimekirjast eemaldada. Lisaks heidavad erinevate erialade meedikud ja ravimifirmad soodusravimite nimekirjale ette ühekülgsust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing