Viktoria Korpan • 2. november 2001 kell 9:17

Elektrikatkestusi on jätkuvalt kõikjal Eestis, enim probleeme Saaremaal

Võrreldes varahommikuste andmetega on elektrikatkestuste hulk Eestis hakanud vähenema, teatas Eesti Energia EE Jaotusvõrgu kommunikatsioonijuht Kaie Saar.

Katkestuste arv muutub kogu aeg, osalt jõutakse liinid tagasi lülitada või parandada, samas põhjustab paiguti tugev torm uusi katkestusi.

Täna kell 10.00 oli Eestis elektritoiteta 1147 väiksemat alajaama. Kõige enam oli elektrikatkestusi endiselt Saaremaal (201), Hiiumaal (98), Harjumaal (248), Lääne-Virumaal (203), Pärnumaal (169) ja Ida-Virumaal (54), vähem Lõuna-Eesti maakondades.

Elektrita on jäänud eelkõige maapiirkonnad, kuid madalpingeliine on tormi kukutatud puud lõhkunud nii Tallinnas kui ka teistes linnades.

Kui torm järele annab, jõutakse enamus riketest kõrvaldada päeva jooksul. Lõhutud madalpingeliinide parandamine võtab siiski aega mõne päeva kuni nädala.

Eesti Energia palub elektrikatkestustest ja mahakukkunud elektriliinidest teada

anda telefonil 6 254 254 või mobiili lühinumbril 1545. Mahakukkunud liinijuhtmetest tuleks hoida 10 meetri kaugusele ja mitte mingil juhul ei tohineid puutuma minna, sest liin võib olla pinge all.

Järgmised andmed katkestuste kohta saab anda orienteeruvalt kell 13.30.

Hetkel kuum