Ülo Toomsalu • 6. november 2001 kell 6:18

Mõisaküla depoos käib jälle töö

Mais Edelaraudtee Mõisaküla vagunidepoo sulgemise järel tööta jäänud 22 inimesest pooled on saanud tööd samas kompleksis tegutsevas metallitööstuses, kirjutab Sakala.

Metallitööstuse rajanud osaühing Miroton Invest on Edelaraudteelt rentinud enamiku endisi depooruume, kus on ligi 3000 ruutmeetrit katusealust pinda.

Juhatuse liikme Tõnis Einfeldti sõnul saadi ruumid viieks aastaks soodsa hinnaga ning selle aasta lõpuni makstakse vaid pool rendist. Samuti on Miroton Investil võimalik rendilepingu lõppedes kasutada ostueesõigust.

Projektijuht Marek Leemet plaanib aasta jooksul praegusele 11 töötajale lisaks välja koolitada ja tööle võtta veel 30 inimest. ?Aasta jooksul on kavas tootmine ka korralikult käima saada,? rääkis Leemet. ?See muidugi sõltub turust ja võimalusest tuua sisse investeeringuid.?

Praeguseks on projektijuhi andmetel ettevõtmisesse mahutatud 400 000 krooni omavahendeid, samuti on metallitööstusel seadmete ostmiseks 150 000kroonine liisingukohustus.

?Suure osa seadmetest tegime ise hoovil vedelnud vanarauast,? selgitas projektijuht. ?Paljude seadmete ja montaa?irühma puudumine ongi see, mis on meil takistanud mitmete tellimuste vastuvõtmist. Töötame praegu vaid 30 protsendiga täisvõimsusest.?

Augusti lõpust toodetakse Mõisaküla metallitööstuses ehitus- ja tavalise prügi konteinereid, gaasikäike ja ventilatsioonisüsteeme elektrijaamadele ning ehituskonstruktsioone. Viimaseid on tehtud näiteks Pärnu Endla teatrile ja Tallinna Kristiine keskusele.

?Esimeseks tööks olid ehitusprügikonteinerid ja need läksid kohe ekspordiks,? rõõmustas Leemet. Edaspidi kavatseb Miroton Invest oma toodangust eksportida 20-30 protsenti.

Hetkel kuum