Geenivaramu aktsionäriks saab veerand miljoniga

22. november 2001, 09:17

Eesti Geenivaramu rahastamiseks Ameerikas loodud aktsiaseltsi EGI aktsionäriks on Eesti eraisikuil võimalus investeerimispanga LHV juhatuse esimehe Rain Tamme sõnul saada umbes 250 000kroonise panuse eest, kirjutab Postimees.

Tamme sõnul on geenivaramu projekti tutvustatud lisaks potentsiaalsetele välisinvestoritele juba ka mõnekümnele eestlasest erainvestorile, kes oleksid nõus osa oma aktsiaportfellist paigutama geenivaramu rahastamisse.

?Ettevõtmise profiil on veel algusjärgus ja riskiaste aktsionäride jaoks veel suhteliselt suur, seetõttu pakumegi esmalt investeerimisvõimalust rikkamatele investoritele,? lausus Tamm.

Tamme sõnul on LHV-l plaanis investeerimisest huvitatud erainvestorid koondada ?ühe mütsi alla?. Teistel geenivaramu projekti investeerida soovijatel on võimalus aktsiaid omandada hilisemates finantseerimisringides.

Meditsiini või biotehnoloogia vallas tegutsevaid Eesti firmasid ehk kohalikke n-ö erialainvestoreid silmapiiril aga ei ole, lisas ta.

USAs juba pikemat aega käivad otsingud suure juhtinvestori saamiseks peaksid Tamme sõnul tulemuseni jõudma paari nädala jooksul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing