22. november 2001 kell 7:58

USA aktsiate vajumine jätkus

USA aktsiad taandusid kolmapäeval edasi, kuna maaklerid ei soovinud hoida suuri positsioone Tänupühade ajal seoses kartustega USA majanduse ja firmatulemustega tervisega.

Vastavalt Thompson Financial / First Call uuringule ei oota analüütikud ettevõtete majandustulemuste paranemist mitte enne teist kvartalit tuleval aastal.

Maailma suurim biotehnoloogiafirma Amgen <GR#US.AMGN> tõmbas endaga tõusule ka ülejäänud tervishoiuaktsiad, kuna firma teatas, et uute ravimite tugev müük aitab firmal kasvatada majandustulemusi analüütikute ootustest kiiremini. Aktsia tõusis 7,03% võrra 61,98 dollarile.

Dow Jonesi tööstuslik keskmine <GR#US.^DJI> kukkus 0,67% võrra 9834,68 punktile. S P 500 indeks <GR#US.^SPC> langes 0,49% võrra 1137,03 punktile ning Nasdaq <GR#US.^IXIC> kaotas 0,29% oma väärtusest.

Indeksite allatõmbajaks oli Microsofti aktsia <GR#US.MSFT>, mis langes 2,06% võrra 64,05 dollarile seoses firma teatega, et ta kannab ühekordset 375 mln dollarilist kulu seoses konkurentsialase kohtuasjaga. Investeerimispank Salomon Smith Barney alandas firma investeeerimisreitingut tuues põhjuseks firma aktsia liigkõrget hinda võrreldes firma käibe ja kasumiga.

Täna on USA aktsiaturud suletud seoses Tänupühadega ning reedel kaubeldakse vaid pool päeva.

Hetkel kuum