21. märts 2002 kell 11:32

Saksi-Anhalti Liidumaa otsib aktiivselt uusi koostööprojekte Eestis

Täna Eestis viibiva Saksamaa Sachsen-Anhalti Liidumaa riigisekretäri Manfred Maas"i sõnul on liidumaa lisaks juba käivitunud koostööprojektidele huvitatud veelgi mitmekülgsema majandus- ja sotsiaalkööstöö arendamisest Eestiga.

Liidumaa tõsiseks huviks on Maasi sõnul aidata Eestisse tuua mitmeid Euroopa Liidu abirahasid ning Saksamaa erainvesteeringuid, eriti tuntakse huvi Ida-Virumaa arengu vastu.

Saksamaa Sachsen-Anhalti Liidumaa riigisekretäri hr. Manfred Maas"i hinnangul on sakslastel ja eestlastel ajalooliselt palju ühist, mistõttu on lausa lubamatu, et Eestisse on tänaseks leidnud tee vaid vähesed otseinvesteeringud Saksamaalt. 'Sachsen-Anhalti liidumaa on Eestist pindala poolest kaks korda väiksem, kuid rahvaarvult suurem. Meie kindel soov on kasutada vastastikku maksimaalselt ära kahe piirkonna tugevusi,' märkis Maas. 'Eesti on meie jaoks atraktiivne muuhulgas ka suure Venemaa turu läheduse ja mitmekesise arenguperspektiiviga Ida-Virumaa tõttu.'

Liidumaa ettevõtjate huviorbiidis on täna koostöö Eesti toiduainetööstustega, samuti keemiatehaste ning kõrgtehnoloogiatoodete valmistajatega. Sachsen-Anhalti Liidumaa eestvedamisel on tänaseks juba käivitunud projektide seas Sachsen-Anhalti suurettevõtte FAM ja Balti Laevaremonditehase tütarettevõtte Marketex vaheline ühistegevus kahe portaalkraana ehitamiseks Sank-Peterburi sadamas.

Seekordse Manfred Maas"i visiidi käigus kirjutatakse ka alla leping Viimsi vallaga uuringu läbiviimiseks kõrgtehnoloogilise tootmise arendamise perspektiividest. Samuti viibib Maas Kostiveresse planeeritava heitvee konteinerpuhasti lepingu sõlmimise juures Jõelähtme valla ja Karl-Heiz LecheltŽi Inseneribüroo vahel.

Maas"i sõnul näeb ta lisaks ettevõtlusinvesteeringutele liidumaa ja Eesti vahel väga reaalsena ka koostööd praktilise arengukava väljatöötamiseks Ida-Virumaal. 'Sachsen-Anhalt oli varem sarnaselt Ida-Virumaale aastakümneid kaevanduste ja tuhamägede piirkond, kuid tänaseks on sellest saanud berliinlaste lähipiirkonna puhkerajoon,' lausus ta. 'Just sedasama kogemust, kuidas muuta kaevanduspiirkond looduslikuks turismimagnetiks, oleme valmis jagama ka eestlastele.'

Hetkel kuum