19. aprill 2002 kell 10:10

Interneti oksjonipidajal Ebayl läheb hästi

Ebay ei ilmuta märke, et ta kiire kasv pidurduks, näidates I kvartalis koguni 59%st käibekasvu ning puhaskasumi kahekordistumist.

Väljaspool USAd ettevõtte käive koguni kolmekordistus.

Interneti oksjonipidaja tõstis lisaks sellele veidi oma puhaskasumi prognoosi ja teatas, et ta käive ulatub eelnevalt prognoositu paremasse ehk kõrgemasse äärde, kirjutab uudisteagentuur Wall Street Journal.

Ebay kvartalikasum tõusis 47,6 mln dollarini ehk 17 sendini aktsia kohta.

Arvestades välja erakorralised kirjed ulatus kasum 18 sendini aktsia kohta, ületades First Calli 16 sendist prognoosi tunduvalt.

Tugev oksjonipidamine ja tehingute kasv ettevõtte interneti kauplemiskeskkonnas tõstis peamiselt tehingute pealt tulu saava Ebay kvartalikäibe möödunud aasta 154 mln dollarilt 245 mln dollarini (4,3 mld kroonini).

?Arvestades praegust majandussituatsiooni läheb neil väga hästi,? teatas W.R. Hambrecht Co analüütik Derek Brown.

Ebay andis positiivse tulevikuväljavaate ka selle aasta kohta.

Teises kvartalis kavatseb ta teenida 260-265 mln dollarit käivet ning terve aasta jooksul 1,1 mld dollarit.

Poolaasta kasumiks loodetakse 35 senti ja aastakasumiks 75 senti aktsia kohta.

Kõik prognoosid ühtisid praktiliselt turu kõige roosilisemate nägemustega ettevõtte suhtes.

Enne uudise saabumist langes Ebay aktsia börsil 3,4% ja järelkauplemises on langust tulnud veel 3,9%, vedades aktsia 51 dollari peale.

Maaklerite sõnul on aktsia langenud seetõttu, et Ebay`d peetakse turul üheks kõvemaks internetiäriks. Seetõttu loodeti arvatavasti sisimas, et ettevõtte prognoosid tulevad veel kõrgemad, et see kinnitaks oksjonipidaja aktsia kõrget hinda börsil.

Veidi tegi investoreid murelikuks ka reklaamitulude osakaalu kukkumine ettevõtte tuludes 13%lt 8%ni, mis näitab selgelt praegust kehva olukorda reklaamiturul.

Hetkel kuum