Ülo Toomsalu • 23. mai 2002 kell 6:37

Virumaa Teataja: Väike-Maarja nõustus raipetehase ehitusega

Väike-Maarja vallavolikogu andis eile detailplaneeringu kehtestamisega riigile loa loomsete jäätmete käitlemise tehase rajamiseks.

Eesti riik rajab loomsete jäätmete käitlemise tehase Väike-Maarja asula külje alla Kaarma tööstuspiirkonda, kirjutab Virumaa Teataja.

Jäätmetehase rajamine tekitas osa vallaelanikel vastuseisu, mis sai hoogu volikogu 27. märtsi otsusega, kus tehase detailplaneeringu vastuvõtmisel kanti protokolli vale hääletustulemus ja sellest johtuvalt vale otsus.

Väike-Maarja vallavolikogu eilse istungi esimese päevakorrapunktina oli arutluse all eelneva otsuse muutmine. Eelnõu järgi pidanuks protokolli kantama detailplaneeringu poolt kuus häält, vastu seitse ja erapooletuid kaks, mis tähendanuks tehase rajamise arutelu lõppu Väike-Maarja vallas.

?See on 27. märtsi volikogu vigade parandus,? ütles Väike-Maarja vallavolikogu liige Anne Urm enne hääletamist lühidalt. ?Ise teate, kas tahate, et 27. märtsi hääletus läheb kirja või ei.?

Märtsis kinnitasid volikogu seitse liiget, et nemad hääletasid tehase vastu. Protokolli kanti neist viis.

Eile Väike-Maarja volikogu istungile tulnud 14 rahvaasemikust oli otsuse muutmise poolt kolm volikogu liiget, vastu kümme ja üks inimene jäi erapooletuks.

Tuginedes valla juristi hinnangule ei nõustunud volikogu esimees Olev Liblikmann Anne Urmi ettepanekuga fikseerida hääletustulemused nimeliselt. ?Võtan endale selle õiguse,? märkis Liblikmann ja lisas, et ka ajakirjanduses ei tohiks sel juhul hääletanute nimesid avaldada.

Hetkel kuum