Viktoria Korpan • 27. mai 2002 kell 11:52

Eesti jagas Aserbaidzaani ja Türgiga kogemusi erastamise ala

Eesti tutvustas Türgile ja Aserbaidzaanile oma kogemust erastamise ja välisinvesteeringute alal.

Möödunud nädala lõpus Ankaras toimunud Eesti, Türgi ja Aserbaidzaani välisministeeriumi asekantslerite kohtumisel tutvustas Eesti Türgile ja Aserbaidzaanile oma kogemust erastamise ja välisinvesteeringute alal, teatas välisministeerium.

Kokkusaamise idee sündis juba eelmisel aastal Eesti välisministri Türgi-visiidi käigus, kui üheks kõnealuseks teemaks kujunes Eesti reformikogemuste jagamine nii Türgi kui Aserbaidzaani kolleegidele.

24. mail Türgi kutsel aset leidnud kohtumise põhiteemadeks olid erastamine ja välisinvesteeringud. Kuna nii Türgi kui Aserbaidzaani jaoks on need valdkonnad väga aktuaalsed, siis sooviti tutvuda Eesti vastavate kogemustega. Eesti delegatsioon, mida juhtis asekantsler Tõnis Nirk, tutvustas lähemalt Eesti erastamisprotsessi kulgu ning meie kogemusi välisinvesteeringute kaasamisel ning ligimeelitamisel.

'Pakkusime omalt poolt välja võimaluse korraldada veelgi spetsiifilisem ja detailsem vastavasisuline seminar Eestis, samuti oleme valmis jagama oma kogemusi ka teistes huvipakkuvates valdkondades,' rõhutas Tõnis Nirk. Partnerriigid

tänasid selle võimaluse eest ning lubasid meilt saadud info põhjalikult läbitöötada ning oma vastavate ametkondadega konsulteerida.

Kohtumist hinnati kõigi osalenud delegatsioonide poolt positiivseks näiteks kolme riigi koostöös, Türgi ja Aserbaidzaan tunnustasid Eesti tahet ja valmisolekut oma kogemuste jagamiseks. Oma tänu ja koostöö jätkumise soovi käis edastamas ka Türgi välisminister Ismail Cem.

Hetkel kuum