Ülo Toomsalu • 16. september 2002 kell 6:13

PM: Reisifirma tõrjub Kesklinna vanema soovi raha tagasi saada

Kahe Tallinna linnaametniku Pariisi-reisi korraldanud firma nimetab suurusehullustuseks linnaosavanema nõudmist reisiraha tagasi maksta.

Reisifirma omakorda küsib linnaosavalitsuselt tagasi reisist loobunud ametniku majutuse broneerimiseks makstud 2480 krooni, kirjutab Postimees.

Tallinna Kesklinna valitsuse ametnike Jana Sasko ja Anne Nurmi koolitusreisi Pariisi korraldanud OÜ Helke tegevjuht Hillar Johanson nimetas linnaosavanema soovi nõuda temalt välja ligi 27 000 krooni reisiks kulunud linna raha suurusehullustuseks ja väljapressimiseks, sest tema sõnul said ametnikud - vastupidiselt Siiguri väidetele - firma poolt lubatud koolitust.

Helke saatis Kesklinna valitsusele juuli alguses koolitusreisi tutvustava pakkumise, milles loetleti üles ka Pariisi 8. linnaosavalitsuses ning Eesti suursaatkonnas käsitletavad teemad. Johansoni sõnul käisid eestlased lubatud kohtades ja võtsid läbi ka ettenähtud teemad.

?Pariisi ametnikud olid valmis ka järgmisel päeval koolitustvestlust jätkama, kuid Tallinna ametnikud seda ei soovinud,? sõnas Johanson. Ta lisas, et eestlased ei osanud Pariisi ametnike käest ka midagi olulist küsida, seades kohtumist korraldanud rühmajuhi sellega piinlikku olukorda.

Hetkel kuum