Peeter Raidla • 13. detsember 2002 kell 13:54

Kasiinopidajad ei mõista võitude tulumaksustamist

Hasartmängude korraldajad taunivad kasiinovõitude tulumaksustamise kavatsust.

'Kui riik leiab, et kasiinosid pole Eestile vaja, eks me peame siis vastavalt ka käituma,' kommenteeris Hasartmängude Korraldate Liidu direktor Tõnis Rüütel rahandusministeeriumi kavatsust maksustada tulumaksuga üle 10 000 krooni ulatuvad võidud. 'Oleme selle üle kõvasti vaielnud, poliitikud justkui mõistavad meid, kuid ametnikud suhtuvad asja endiselt tendentslikult.'

Hasartmängijad panevad kasiinodes mängu raha, mille pealt on juba kord tulumaks tasutud, lisas Rüütel. Kasiinovõidu samastamine tuluga on Rüütli arvates aga sügavalt ekslik. Sest ükskord peab mängija ju niikuinii kaotama.

Eriti kahetsusväärne on Rüütli sõnul mänguautomaatide võidusumma piiramine maksimaalse 10 000 krooniga.

'92 protsenti võitudest tuleb just automaatide pealt,' tõdes Tõnis Rüütel. 'Ja kui maksimaalset võidusummat piiratakse 10 000 krooniga, kaovad suured mängijad automaatide tagant lihtsalt ära.'

Rüütel meenutas, et veel sellel aastal tõsteti juba niigi hasartmängumaksu - iga mänguautomaadi kohta 3000 kroonilt 5000 kroonile ja mängulaua kohta 10 000 kroonilt 15 000 kroonile.

Rüütel lisas, et hasartmängude korraldajail pole midagi kasiinoskäijate registreerimise vastu, kui seda läbi viia tsiviliseeritult ja viisakalt. Seda tehakse ka mitmel pool mujal.

Hetkel kuum