9. juuli 2003 kell 11:07

Medicumis on ID-kaardi abil võimalik näha oma meditsiinilisi andmeid

Lasnamäe Tervisekeskus Medicum hakkab pakkuma oma patsientidele võimalust näha ID-kaardi abil meditsiinilisi andmeid oma tervise kohta.

Selline võimalus avaneb internetis Medicumi kodulehel www.medicum.ee, teatas ettevõte.

Projekt nimega 'Minu Medicum' käivitati Lasnamäe ja Kassisaba Tervisekeskustes juulikuu alguses. 'Medicumi patsientidel on ID-kaardi olemasolul võimalik jälgida isiklikke meditsiinilisi andmeid meie kodulehe vahendusel,' rääkis Medicumi peaarst Kalev Karu.

Ta lisas: 'Praeguseks hetkeks on võimalik veebilehe vahendusel kätte saada Medicumis elektroonselt olemasolev informatsioon: toimunud külastused, tehtud uuringud, diagnoosid, laborianalüüside vastused ja andmed kindlustuse kohta. Lisaks sellele hakatakse järk-järgult neile andmetele lisama ka muud patsiendile vajalikku infot, nt röntgenuuringute vastuseid, EKG-uuringute tulemusi, väljakirjutatud ravimeid jne.'

Infot lisandub veebilehele paralleelselt tervikliku digitaalse tervisekaardi väljaarendamisega, mis on planeeritud rakendada täies mahus järgmise aasta lõpuks. Siis saavad kõik Medicumi patsiendid näha olemasolevaid isiklikke meditsiinilisi andmeid täies mahus.

Hetkel kuum