20. oktoober 2003 kell 22:00

Kaubanduskoda ei ühinenud ühiskondliku kokkuleppega

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja juhatus otsustas ühiskondlikule leppele eile allkirja mitte anda.

Samas teatas koda, et kaubanduskoja kui Eesti suurima ettevõtteid ja tööandjaid ühendava organisatsiooni mitteosalemine ei tähenda, et taganetaks ühiskondliku kokkuleppe memorandumis võetud eesmärgist anda oma panus Eesti riigi jätkusuutlikuks arendamiseks pikaajalises plaanis.

?Otse vastupidi,? väidab kaubanduskoja juhatuse esimees Toomas Luman koja pressiteates. ?Ettevõtjatena ja tööandjatena tunneme me äärmiselt suurt vastutust ühiskonna arengu ja selles toimuvate protsesside eest. Kaubanduskoja mitteosalemine tänasel (eilsel ? toim.) tseremoonial on püüe pöörata poliitiliste erakondade tähelepanu faktile, et esmalt peavad nemad ? rahva poolt valitud ja parlamendis esindatud erakonnad ? leidma ühisosa ning kokku leppima parteipoliitikast kõrgemal asuvates strateegilistes prioriteetides, kuhu suunas Eesti riiki arendada. Alles siis, kui parlamendierakonnad omavad ühist pikaajalist visiooni, saavad ühiskondlikud organisatsioonid, nagu kaubanduskoda, anda omapoolse panuse nende eesmärkide saavutamiseks ja ka leppega liituda.?

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda on Eesti suurim vabatahtliku liikmeskonnaga ettevõtjate esindusorganisatsioon, mille liikmeks on enam kui 3300 Eestis tegutsevat ettevõtet, enamik neist väike- ja keskmised ettevõtted. Kaubanduskoja liikmed annavad Krediidiinfo 2001. aasta andmete põhjal tööd 37 protsendile erasektori töötajatest.

Autor: ÄP Online

Hetkel kuum