30. oktoober 2003 kell 22:00

Mini: klass omaette!

Rover ise seda tiitlit küll jätkuvate probleemide tõttu kanda ei saa, kuid BMW-le kuuluv Mini on kõikide kriitikute heakskiidu juba pälvinud.

Mini on eraldiseisev mark ja loodab peagi pakkuda laia valikut modernseid ja vastupandamatuid kvaliteetväikeautosid. Ka Daimler-Chryslerile kuuluv Smart ihkab sama klientuuri. Kuid Mini eeliseks võib pidada klassikalisemat disaini ja sportlikumat sõitu, samal ajal kui Smartid meenutavad pigem mänguasju ja toovad jätkuvalt muige autokriitikute suule. Kuigi disaini poolest on nad andekad ja innovatiivsed, ning Hartmut Sinkwitzi loomingu kohta midagi halvasti ei tahaks lausuda.

Uue Mini puhul ei ole tegemist originaali edasiarendusega, vaid ikka uue kontseptiga, mis on liialdatult sportlik, madal, suurte velgedega ja ennekõike poosetamise objekt. Mini tulevikku pilku heites võib kindel olla, et Mini ei jää üksikmudeliks ? ilmub rida uusi projekte. Juba praegu on neil omaette disainistuudio, mida kureerib sakslane Gert Hildebrand. Käesoleval ajal töötatakse kabrioleti kallal, samuti ei ole kaugel kaheistmeline roadster ning hiljem võib-olla isegi midagi väikese SUVi laadset.

Autor: Björn Koop

Hetkel kuum