Madli-Liis Parts • 20. november 2003 kell 22:00

Mahe amps popdžäi

BonBonis tutvustab Viljandi Kultuurikolledžis õv neiu uut kava ?azz??op Fantasy? Lauljatari toetavad saksofonist Raul Sö pianist Jüespere ja löillimäija Tanel Ruben ?kõeesti džäielus aktiivsed kaasalöd, teada-tuntud suurepäsed muusikud. Kontrabassimäijana osaleb sakslane Uwe Lange.

Ligi tunnine kontsert tuleb Rubina sõnul popdžäihõline ja improvisatsioonirohke. Lauljatar peab oluliseks, et bäikaaslastel oleks palju mäuruumi. Kava hõb lugusid Tanel Rubeni sulest, tuntud popdžäpalu ning juudi rahvaviise, mis muutuvad Sofia tõnduses haaravalt käuliseks ja mitmekihiliseks.

Tartlanna senine lauljatee on olnud kirev, pakkunud võimalusi näha maailma ja töötada koos tippklassi muusikutega. Ta on lihvinud lauluoskust nii Sot?i muusikakoolis kui ka Saksamaal Gottbusis, võitnud koguni kümnel vokalistide konkursil Eestis, Venemaal ja Leedus, saanud eripreemiaid. Möödunud aastal esines Rubina Pori Jazzil, kus publik ei tahtnud kontserdipaika ära mahtuda ega ovatsioonid lõppeda. Toonased džäi- ja rahvaviiside tõ gendused kõid tõi põalt. Tema lavapartneriteks on olnud rahvusvaheliselt tuntud muusikud Sergei Manukjan, Marian Petrescu, Ted Curson ja Zhenja Gimer.

Hetkel hinnatakse Sofia Rubinat eesti vokaaldžäi üsuuremaks tulevikulootuseks. Tasub täle panna!

Hetkel kuum