4. detsember 2003 kell 22:00

Aita liikuma

Kontsert Viini klassikute helgest muusikast on mõeldud kõigile, kes tahavad aidata neid, kes ise end aidata ei saa.

Dirigent Tõnu Kaljuste lähtus kava koostamisel soovist saada muusikast energiat ja valgust sel pimedal ajal. Pianist Irene-Maria Lindit peab ta varasema koostöökogemuse põhjal haruldaseks Mozarti mängijaks Eestis.

Tallinna Riiklikus Konservatooriumis professor Bruno Luki klaveriklassi lõpetanud Irene-Maria Lindi töötab EMAs õppejõuna. Ratastoolis olevana esineb laval harva.

Mozart on pianisti lemmikhelilooja, kuna selles muusikas on erilises harmoonias ühinenud jumalik ja inimlik ning kõik inimlikud tunded väljendatud suure elegantsiga.

Kava teises pooles ettekandele tulevat Haydni sümfooniat peab Kaljuste üheks kaunimaks helilooja loomingus. See on kirjutatud teenistusajal Eszterhazy lossis, väga ere ja pidulik, fantaasiarohke ja kauni elegantsiga teos.

Kontserdiga soovitakse inimesteni viia sõnum ratastoolis inimeste probleemist, kuidas tööle saada, ja abipalve annetuseks.

Selleks avati sihtotstarbeline fond Ratastoolis Edukaks, Hansapank 221023625610, mis on mõeldud raske liikumispuudega ratastoolis inimeste ühekordseks toetamiseks. Esimene annetus läheb Tallinna Liikumispuudega Inimeste Ühingu tõstukiga bussi jaoks.

Autor: Kersti Inno

Hetkel kuum