Ülo Toomsalu • 18. detsember 2003 kell 7:14

Ülevaade tänastest ajalehtedest

Eesti Päevaleht:

Eestis tõenäoliselt juba kuue koera surma põhjustanud kuivtoidu tootja kinnitas Eesti Päevalehele, et kuigi ta on kindel toidu kvaliteedis, on firma vastupidise analüüsi korral valmis koeraomanikele kahju kompenseerima.

Enne maksureformi ajakava ja 2004. aasta riigieelarve kinnitamist kõlasid riigikogu saalis ja koridorides Res Publica ja Rahvaliidu poliitikute sõnavõtud, millest kumas läbi kahtlus, et tulumaks ei tarvitse alaneda 20 protsendini.

Rootsi eksperdid soovitavad ühendada Ida-Tallinna ja Lääne-Tallinna keskhaigla ning ehitada neile kahe peale uus maja.

Eesti Maksumaksjate Liidu (EML) juhatuse esimehe Vello Vallaste sõnul jätkub maksuameti revidentide terror ettevõtetes, vaatamata ameti juhi vahetusele pool aastat tagasi.

Postimees:

Sarnaselt ülikoolidele antava riikliku tellimusega võiks riik ka gümnaasiumides kinni maksta vaid osa õppekohti, suunates senisest rohkem noori kutsekoolidesse, leiavad maakondade haridusjuhid.

Pensionikindlustuses valitseb taas aasta viimasel kuul ostupalavik, sest pensioni kolmas sammas peibutab inimesi tulumaksuvabalt säästma.

Pärast euroliiduga ühinemist tuleb Eestist USAsse sõitjail arvestada, et Tallinna lennujaama piletiregistraatorid edastavad ookeani taha nende krediitkaartide numbrid ning teabe rahvuse, rassi ja usuliste veendumuste kohta.

Eile ainsa erakonnana tuleva aasta riigieelarve vastu hääletanud Keskerakond pöördub õiguskantsleri ja presidendi poole palvega jätta seadus välja kuulutamata, sest eelarve on Keskerakonna hinnangul vastuolus põhiseadusega.

SL Õhtuleht:

Relvastatud röövel tungis eile Tammsaare tee 89 asuvasse Krediidipanga kontorisse ja võttis kaasa ligi 100 000 krooni.

Pärnu Postimees:

Läti piiri ääres Treimani räämas kalatööstuse kolme aastaga kaasaegseks ehitanud Rakvere mees ostis samast paikkonnast Jaagupi kalatsehhigi, et jätta inimestele nende töö.

Hetkel kuum