Maailma karikas ulatus Viljandisse

Peep Talimaa 21. jaanuar 2004, 00:00

Mäletan, et kümmekond aastat tagasi Viljandisse elama tulles hämmastas mind, kui turukeskne oli selle linna kaubandus. Egas ilmaasjata kutsutud seda rahvasuus koguni kõige turumajanduslikumaks linnaks Eestis. Ei ole õige öelda, et kõik viljandlased tegid kõik oma sisseostud turul, aga paljude linlaste jaoks oli kindlasti turg ostukohana kesksel kohal. Ning turumelu jagus mujalegi linna ? eriti laupäeviti oli suur osa Viljandi kesklinnastki justkui turulisi täis.

Nüüd on Viljandisse nagu teistessegi paikadesse kerkinud mitu kaubakeskust ning oodata on lisagi. Otse turu kõrvale näiteks peaks lisanduma aprillis veel üks Säästumarketi kauplus. Ning luuret olevat siinkandis tegemas käinud ka Lidli esindaja. Kuid laupäevane turutunne on kesklinna ikkagi alles jäänud, sest seal on alles ka hulgaliselt väiksemaid kauplusi.

Hiljuti kesklinnas kõndides tajusin aga tunnet, et midagi on juhtunud. Oli laupäev ja ennelõunane aeg. Viljandi kesklinn oleks pidanud poelistest kihama, kuid... see oli peaaegu inimtühi! Võib julgelt öelda, et vähemalt kümme korda vähem rahvast oli küll ringi liikumas kui tavaliselt.

See oli küll kummaline, ent põhjus samas väga lihtne. Esimesel hetkel oli üllatus nii suur, et see ei turgatanud pähe. Nimelt oli samal päeval murdmaasuusatamise maailma karikasarja Otepää etapp ning kellaaeg klappis parajasti meeste 30 kilomeetri ühisstardi ajaga. Osa viljandlasi oli mõistagi Otepääl vahetult võistlust jälgimas, ülejäänutest suur hulk aga jälgis kindlasti telerist.

Võib oletada, et nende ?karikatundide? eest jäi kaupmeestel küll tavapärane tulu saamata, aga loodetavasti ei ole nad sellepärast pahased. Esiteks oli ju põnev võistlus. Teiseks andis see ehk paljudele tõuke ka ise suusad alla panna, milleks viimaste päevade ilm on väga sobilik olnud. Ning küllap oli nii mõnelgi suusahuvilisel vaja selleks varustust osta või uuendada, mistõttu tuli ta omakorda kauplusse, et vahepealne ?mahahüpe? tarbijate karussellilt tasa teha.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing