Mobiilside uustulnukad võtavad alles hoogu

Villy Paimets 06. veebruar 2004, 00:00

Vertelson Mobiil teatas juba 2001. aasta juunis, et kavatseb GSM-teenuseid pakkuma hakata. Ettevõtte juht Peep Põldsamm ütles eile, et ega vahepeal midagi muutunud ei ole: ?Teeme ikka veel 14tunniseid tööpäevi ja valmistume turule tulekuks.?

Põldsammi sõnul kavatseb Vertelson Mobiil hakata tegelema minutimaaklerlusega, see tähendab, et ostetakse operaatoritelt hulgi kõneminuteid ja müüakse neid siis edasi.

?Me pole utopistid, oleme oma ärimudeli üles ehitanud, arvestades, et me ei jää ainukeseks uueks tulijaks. Tänaste operaatoritega me konkureerima ei hakkagi,? lisas Põldsamm.

Täpset alustamise aega ei tahtnud Põldsamm öelda. ?Muidu on sel kuupäeval kõikvõimalikud reklaampinnad juba EMT, Tele2 ja Radiolinja poolt ära ostetud, aga räägime aasta keskpaigast,? lisas Põldsamm.

Teise, 2002. aasta augustis turule sisenemisest teatanud ettevõtte CityGSMi kodulehel seisis eile vaid üks lause: ?CityGSM: mõte idaneb.? Ettevõtte juht Kuno Panksepp eile telefonikõnedele ja e-kirjadele ei vastanud. Krediidiinfo andmetel ei ole CityGSM alates möödunud aasta 21. novembrist käibemaksukohustuslane.

Kolmas uus operaator on OÜ Top Connect, kellele sideamet väljastas möödunud aasta detsembris loa kasutada üldkasutatavat mobiilivõrku ja andis mobiilinumbrid vahemikus 54 111 000?54 111 999.

EMT avalike suhete juht Kaja Pino kommenteeris hetkeolukorda järgmiselt: ?Loomulik, et konkurents mobiilsideturul tiheneb, oma huvist mobiilsideturule siseneda on juba ammu teatanud mitmed firmad. Oluline on leida oma turuni?? ja osutada teenuseid seaduses ettenähtud korras.?

Veel tihedam tuleb konkurents tulevikus ilmselt 3G vallas, kus praegu on välja antud 3 litsentsi ja neljandale on konkurss kuulutatud. ?3G võrgus on osutatavate teenuste valik märksa laiem, seega on väikestel tegijatel suurem võimalus kaasa lüüa,? lisas Pino.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:10
Otsi:

Ava täpsem otsing