Finantsinspektsioon näeb uute tegijate tulekut panga- ja kindlustusturule

Inno Tähismaa 13. aprill 2004, 13:52

Finantsinspektsioon näeb uute tegijate tulekut pangandus- ja kindlustusturule pärast Eesti liitumist Euroopa Liiduga 1. mail.


?Tunnetame suurenevat huvi turule sisenemise vastu,? ütles täna pressikonverentsil finantsinspektsiooni juht Andres Trink. Tema sõnul on praegu käimas mitme taotluse läbivaatamine Eesti turule sisenemise kohta. ?Neid on mitu. Alla kümne,? iseloomustas Trink taotluste arvu.

Tringi sõnul on alates 1. maist Euroopa Liidu turuosalistel lihtne Eesti turule siseneda. Näiteks Portugali finantsjärelvalve loaga saab hakata Eesti hoiuseid kaasama hakata. ?Peame usaldama kolleege Portugalis,? lisas Trink.

Trink ütles, et ei saa välistada, et enne aasta lõppu on turul mõni uus pank või kindlustusselts. Uued tulijad on näiteks väljastpoolt Euroopa Liitu, Vene poole pealt. Konkreetseid nimesid Trink ei nimetanud.

Trink ütles, et tulemas on Euroopa finantsasutused, pangad ja seltsid. Samuti on tihenemas piiriülene tegevus Balti riikides.

Lisaks Eesti turule sisenemise kohta on suurenenud Eesti finantssektori huvi laienemise suhtes Euroopa Liitu. ?Oleme turuosalistega selleteemalisi kõnelusi pidanud,? märkis Trink. ?Oleme valmis selleks, et taotlusi laekuma hakkab,? lisas ta.

Finantsinspektsiooni juhatuse liikmed Andres Trink, Kilvar Kessler, Kaido Tropp, Andres Kurgpõld ja Angelika Koha tutvustasid täna toimunud pressikonverentsil finantsinspektsiooni plaane tänavuseks aastaks. Lisaks suurenevale huvile Eesti turule sisenemise suhtes ja konkurentsi tihenemisele näeb inspektsioon lähiajal vajadust sarnase riskiprofiiliga finantstoodetele võrdsete tegutsemistingimuste loomist. See puudutab näiteks investeerimisriskiga elukindlustust, kus inspektsioon nõudis tingimuste karmistamist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing