Kaubavahetuseks ELi mittekuuluvate riikidega tuleb taotleda PRIAst litsents

30. aprill 2004, 12:11

Alates 1. maist on paljude põllumajandustoodete kaubavahetuseks Euroopa Liitu mittekuuluvate riikidega vaja impordi- või ekspordilitsentsi.

Kaupade ekspordil on võimalik saada eksporditoetust. Euroopa Liidu sees toimuva kaubavahetuse jaoks litsentse vaja ei ole, teatab PRIA,

Seda, kas eksporditavale või imporditavale põllumajandustootele on litsentsi tarvis ja kas eksporditavale tootele eksporditoetust makstakse, saab ettevõtja ise kontrollida TARIC süsteemi veebilehelt http://europa.eu.int/comm/taxation_customs/dds/en/tarhome.htm>.

Impordi- ja ekspordilitsentside ning eksporditoetuste menetlemisega hakkab tegelema Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet (PRIA). PRIA veebilehel http://www.pria.ee turukorralduse lingi all on põllumajandussaaduste ekspordi- ja impordilitsentside ning eksporditoetuste taotlemiseks vajalikud juhised ning taotlusdokumentide vormid.

Enne litsentsi või toetuse taotlemist on ettevõtjal vaja end PRIAs põllumajandustoetuste ja põllumassiivide registris registreerida. Lisaks sellele tuleb ettevõtjal enne litsentsi taotlemist esitada PRIA-le tagatis. Tagatiseks on kas pangagarantii või sissemakse PRIA tagatiste pangakontole. Eksporditoetuse taotlemiseks tuleb täita ekspordideklaratsioonile sarnane taotlus, mida saab tolliinspektuuridest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing