Ülar Lauk • 11. juuni 2004 kell 5:41

Hollandis võitsid europarlamendi valimistel sotsiaaldemokraadid

Pärast 94% häälte kokkulugemist on selge, et eile Hollandis toimunud Europarlamendi valimistel saatis edu sotsiaaldemokraate, kirjutas RIA Novosti.

Esialgsetel andmetel suurendasid nad oma esindust Europarlamendis kuuelt kohale kaheksale. Põhikonkurendid kristlikud demokraadid kaotasid 2 saadikumandaati ja neil on nüüd 7 esindajat.

Paremliberaalne Rahvapartei kaotas samuti kaks kohta ja neil on nüüd 4 kohta. Kokku esindab Hollandit Europarlamendis 27 saadikut.

Vaatamata valimiseelsetele küsitlustele tuli valima üllatavalt palju - 39,1% valijatest, mis on 9,2% enam kui 1999. aasta valimistel. Lõplikud tulemused avaldatakse 15. juunil.

Europarlamendi valimised toimusid eile Hollandis ja Suurbritannias, täna toimuvad valimised Iirimaal, täna ja homme T?ehhis, homme Lätis ja Maltal, homme ja ülehomme Itaalias ning ülehomme Austrias, Belgias, Küprosel, Taanis, Eestis, Soomes, Prantsusmaal, Saksamaal, Kreekas, Ungaris, Leedus, Luxemburgis, Poolas, Portugalis, Slovakkias, Sloveenias, Hispaanias ja Rootsis.

<#RIA Novosti=http://www.rian.ru/rian/index.cfm?prd_id=61 msg_id=4441560 startrow=1 date=2004-06-11 do_alert=0>

Hetkel kuum