PM: Videoline meelitab kliente väärtfilmidega

16. juuni 2004, 08:44

Eesti videolaenustuste turgu juhtinud Videoplanet saab endale uue konkurendi Videoline"i näol, kes rõhub suuresti klassika ja väärtfilmi valikule.

Uue kauplusteketi taga on seni peamiselt videokassettide hulgimüügiga ning nii video- kui DVD-filmide paljundamisega tegelenud Sonatiin, kirjutab Postimees.

Firma müügijuhi Tõnu Peiti sõnul on esialgu avatud viis kauplust Tallinnas ning üks pood Tartus, kus üheaegselt nii müüakse kui ka laenutatakse videofilme. «Meie pikemaks eesmärgiks on ikkagi avada oma pood igas vähegi mõistlikus kaubanduskeskuses,» lisas ta.

Videoline?i keti eeliseks näiteks Videoplaneti ees peab Peit seda, et paljude filmide maaletooja ja paljundajana suudetakse pakkuda laia valikut väärtfilme, mida tavalistes videolaenutustes ei leia. «Meil on müügil needki väärtfilmid, mille tõlkimine majanduslikult ennast ära ei tasu ning toimub riigi toel,» rääkis ta. «Teistesse laenutus- ja müügipunktidesse neid sageli ei võeta.»

Samuti pakutakse nii müügiks kui laenutuseks kassahitte, mille maaletoojaks on konkurent V K Holding. Sama toimub ka vastupidiselt.

V K Holdingu juhatuse liikme Ivar Vendelini sõnul tuleb uue suure konkurendi tulekut kindlasti tervitada, sest turgu see elavdab ning oma kasu saavad sellest ka tarbijad. «Üheskoos ostujõu kasvuga liigub ülespoole ka videoturg,» kinnitas Vendelin. «Olukord illegaalse kaubaga on meil normaalne, mistõttu on legaalsel turul tegutsejatel ruumi piisavalt.»

Eestis tegutsemise kõrval mõtleb Sonatiin tõsiselt ka Läti ja Leedu turu peale, millest viimasel on juba ka esimesed edusammud tehtud. Lätis firmal seni ühtegi esindust veel ei ole, kuid sellele mõeldakse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing