Riigikontroll avastas Ida-Viru maavalitsuse majandustegevuses olulised puudujäägid

25. august 2004, 15:35

Ida Viru Maavalitsuse ja tema hallatavate asutuste mullust majandustegevust auditeerinud riigikontroll leidis arvukalt eksimusi.

Lisaks riigivaraseaduse rikkumisele leiti Riigikontrolli teatel Ida-Viru maavalitsuse hallatavatest asutustest 18 lehekülje jagu erinevaid eksimusi alates riigihangeteseaduse rikkumisest puudusteni riigivara arvestuses. Paljude asutuste raamatupidamisarvestus on puudulik ning kasutatavad kontrollimeetmed ebapiisavad. Samuti ei tunne asutuste juhid ja raamatupidajad piisavalt kehtivaid õigusakte ja regulatsioone. Eriti esineb puudusi põhivara arvestuses, mistõttu ei saa raamatupidamise andmetest õiget pilti maavalitsuse hallatavatel asutustel olevast varast.

Riigikontroll heitis maavalitsusele ette Aa Hooldekodu hoonetekompleksi kümneks aastaks rendile andmist, millega maavanem on oma volitusi üeltanud. Riigivaraseaduse järgi on rendileantud varade puhul tegemist piiratud tsiviilkäibega varaga, mille nimekirja kinnitab valitsus. Seda aga tehtud ei ole. Lisaks on selliste tehingute tegemiseks vajalik riigikogu komisjoni otsus, mis Ida-Viru Maavalitsusel puudus.

Rahandusminister oma vastuses riigikontrollile ei pea aga seda tehingut ebaseaduslikuks ning peab riigivaraseaduses nõutud nimekirja koostamist üldse ebavajalikuks. Riigikontroll on jätkuvalt seisukohal, et taolised tehingud on ebaseaduslikud, kuivõrd Riigikogu on seadusega keelanud nende varade tavalise tsiviilkäibe objektiks olemise. Valitsuse poolt nimekirja koostamata jätmine ei tee neid tehinguid lubatuks, vaid tähendab lihtsalt seda, et valitsus on oma kohustuse täitmata jätnud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing