Ülo Toomsalu • 5. oktoober 2004 kell 6:37

Ülevaade tänastest ajalehtedest

Eesti Päevaleht:

Riigikontroll avaldas eile auditi, milles viitas hulgale probleemidele üldhariduskoolidesse investeerimisel ja soovitas korda teha vaid elujõulised koolid.

Tuleva aasta jaanuarist tuleb lõpetada jäätmete ladustamine seni Haapsalu ja Läänemaad teenindanud Pullapää prügilasse, sest aastaid tegutsenud prügimägi ei vasta enam ühtsetele Euroopa Liidu normidele.

?Hirmutav on see, et inimesed kannatavad tööstressi all kogu Euroopas üha sagedamini,? nentis Maailma Tervishoiuorganisatsiooni (WHO) esindaja Matt Muijen. Kui Euroopas on tööstressis veidi vähem kui kolmandik töötajatest, siis Eesti tööealistest on stressis koguni 38 protsenti.

Maksuamet on käivitamas ainulaadset süsteemi, mis võimaldab ettevõtetele enam makstud käibemaksu tagastada varasema 30 päeva asemel 5 päevaga.

Postimees:

Riigikontrolli hinnangul on koolidele investeeringute jagamine läbipaistmatu ja poliitiline ning kümneid miljoneid kroone riigi raha võib tuulde lennata, sest investeeritakse paari aasta pärast suletavatesse õpiasutustesse.

Kui seni olid Tallinna südalinna parkimismajad oma kõrge hinnataseme tõttu pooltühjad, siis nüüd on nendes parkijate hulk südalinna kontoriametnike arvel aeglaselt, kuid järjekindlalt suurenenud.

Tänasel Keskerakonna ja Reformierakonna eelarvenõupidamisel on keskpartei valmis tegema järeleandmisi, et jätkata koos Reformierakonnaga pealinna valitsemist.

Varahommikune jõudemonstratsioon McDonald"si kiirsöögirestoranis võib ärimees Meelis Lao peatselt kohtu ette viia, sest politsei tunnistas ta omavolilises sissetungis juba ametlikult kahtlustatavaks.

Sakala:

Osaühing Delux Domotex avab täna õhtul pidulikult oma teise tehase, kus töö on käinud juba poolteist aastat.

Hetkel kuum