Tallinn katsetab järgmise aasta algul elektroonilist valimist

04. november 2004, 16:40

Tallinn katsetab koostöös vabariigi valimiskomisjoniga järgmise aasta algul elektroonilist hääletamist, teatas Raepress.

Linnapea Tõnis Palts kinnitas eile vabariigi valimiskomisjonile saadetud kirjas, et Tallinna linnavalitsus ei ole elektroonilist hääletamist katsetada võimaldava linnaelanike küsitluse läbiviimise vastu, kuid viitas samas, et linnaeelarvest ei ole selleks rahalisi vahendeid ette nähtud.

Kui vabariigi valimiskomisjon on nõus katma enamuse linnaelanike küsitluse läbiviimisega seotud kuludest, oleks võimalik küsitlus läbi viia 2005. aasta algul, teatas Palts.

'Vabariigi valmiskomisjon kinnitas täna, et on on valmis e-valimiste pilootprojekti kulud katma,' ütles täna Tallinna valimiskomisjoni esimees, linnasekretär Toomas Sepp. 'Leppisime kokku, et viime küsitluse läbi 2005. aasta esimese kvartali jooksul.'

Elektroonilist hääletamist võimaldava küistluse läbiviimiseks peab linnavolikogu muutma linnealenike küsitluse läbiviimise korda. Mis küsimuses rahvaküsitlus korraldatakse, otsustatakse hiljem.

Kohaliku omavalitsuse volikogu valimise seaduse kohaselt saab elektrooniliselt hääletada alates järgmistest valimistest 2005. aasta oktoobris. Elektroonilist hääletamist on tarvis eelnevalt katsetada. Vabariigi valimiskomisjon tegi ettepaneku katsetada elektroonilist hääletamist Tallinnas linnaelanike küsitlusel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing