Liis Kängsepp • 31 jaanuar 2005

Ettevõte võib loobuda laienemisplaanidest Läänemaal

Uutel firmadel on Läänemaal raske tootmist alustada, kuna hea oskustööjõud on kas välismaal või Tallinnas, kirjutas ajaleht Lääne Elu.

Kullamaale plaanis tootmist laiendada Tallinna firma OÜ Lanopol, kes tegeleb veoautode remondiga ja müügiga. Kullamaal plaanis ettevõte hakata tegema metallitöid ja tootma konteinereid. Uue tootmise käivitamiseks vajab firma esialgu keevitajat, autoremondilukkseppa ja liivapritsijat-värvijat. Kuna aga tööjõudu Kullamaalt leida ei ole, võibki firma oma tootmist laiendada kuhugi mujale.

'Oleme tööjõudu otsinud novembrist alates. Seni on meiega ühendust võtnud vaid kolm inimest,' sõnas Lanopoli juht ja omanik Ove Stromsvag, kelle sõnul on tal silmapiiril ka Tallinna lähedal üks maatükk, mille võiks osta. Läänemaal on aga see eelis, et valitud kohal on ka toomiseks sobilikud hooned.

'Tegijaid, kes teeksid tööd, mis nõuab kvalifikatsiooni, jääb järjest vähemaks,' nentis Läänemaa tööhõiveameti direktor Jüri Kivitikk. 'Kes on oskaja ja hakkaja, leiab endale tööd Tallinnas või selle lähedal. Maha jäävadki sageli need, kelle hariduslik ja ettevalmistuslik tase on nõrgem.'

Hetkel kuum