4. veebruar 2005 kell 12:36

Rahandusminister: ma ei pea FIEsid maksupetturiteks

Ma ei pea FIEsid maksupetturiteks ja hoidun FIEdele kui ettevõtlikele inimestele maksupetturi silti külge kleepimast, ütles rahandusminister Taavi Veskimägi.

Veskimägi ütles tänast Äripäeva artiklit 'Tööandjate keskliit ründab FIEsid' kommenteerides, et ta toetab igati ettevõtlikke inimesi. 'Samas ei saa lubada tekkida olukorral, kus FIEks registreerimine muutub töölepingu kattevarjuks maksude optimeerimisel,' lisas Veskimägi.

Rahandusministri sõnul on maksupettureid on ilmselt nii FIE-de, äriühingute kui töövõtjate seas. 'Olen teinud Maksu- ja Tolliametile ülesandeks aktiivselt võidelda varimajanduse ja maksupettustega. Käesoleva aasta prioriteediks oleme seadnud ümbrikupalgad ja seeläbi sotsiaalmaksu ja tulumaksu laekumise,' sõnas Veskimägi. 'Samuti oleme luubi alla võtnud erinevad käibemaksuskeemid ja aktsiisipettused.' Täna jääb hinnanguliselt iga aasta riigil maksudena saamata 5 miljardit krooni.

Kui FIEna registreeritud isikute hulk kõikidest töötajatest on 10,2 protsenti, siis laekunud sotsiaalmaksust moodustab FIEde osakaal vaid 1,1 protsenti - siis tekitab see Veskimäe sõnul loomulikult küsimusi. 'Nende küsimustele vastuste otsimisega maksuhaldur tegelebki, kuid õige hõlma ei hakka keegi,' ütles ta. 'Tegeleda tuleb iga konkreetse maksumaksjaga ja kui ta on oma maksud ausalt tasunud, pole tal muretsemiseks mingit põhjust.'

Äripäev lugu rünnakust FIEde vastu saab lugeda <#siit=http://www.aripaev.ee/2802/uud_uudidx_280205.html>

Hetkel kuum