Raivo Sormunen • 6. oktoober 2005 kell 22:00

Dollar odavnenud kahe päevaga veerand krooni

Euro tegi eile märkimisväärse tugevnemise USA dollari suhtes, kuna Euroopa Keskpanga president Jean-Claude Trichet ütles, et inflatsiooni kiirenemise vältimiseks ollakse kõrgendatud valmisolekus ning võidakse ka koheselt reageerida kui vajadus tuleb.

Samas kinnitas aga Trichet, et praegune intressitase on ?sobiv?.

Kuna USA keskpank tõstab pidevalt intresse on tõusnud viimasel ajal investorite huvi USA dollari vastu, mis pakub eurost märksa paremat tootlust. Seetõttu jälgitakse pingsalt ka Euroopa keskpanga signaale võimalike intresside muutmise kohta.

Teisipäeval euro suhtes päevasiselt 1,1902 dollarini kallinenud Ühendriikide dollar maksis eile pärastlõunal vaid 1,2135 dollarit euro kohta ehk Eesti rahasse ümberpanduna vastavalt 13,15 ja 12,89 krooni.

Euro tugevnemine sai hoo sisse 1,20 dollari tasemel, kus oli üleval palju dollarite müügi- ja eurode ostuordereid, ütles uudisteagentuurile Bloomberg Rabobank Groep kaupleja Lee Ferridge.

Teiseks hoidis eurot tugevana see, et Saksamaa praegune kantsler sotsiaaldemokraadist Gerhard Schröder ja kristlike demokraatide juht Angela Merkel võivad Euroopa suurima majanduse juhtimiseks luua ühise liidu.

Merkeli sõnul ei panda koalitsiooniarutusel veel paika, kellest saab uus kantsler. Küll aga on aga ta meelest mõlemate parteide põhisuunad sarnased.

Hetkel kuum