Kinnisvara kallines eelmisel aastal kuni 50 protsenti

Siim Simson 13. märts 2006, 00:00

Möödunud aasta üllatas kõiki kindlasti aasta teisel poolel toimunud tormilise hinnatõusuga, Tallinna mägedel tõusid selle perioodi jooksul korterite hinnad kuni 40%.

Kuna suur hinnatõus ja korteritega tehtud tehingute koguarv on Tallinnas ja selle lähikonnas toimunud, siis tõenäoliselt kandub see edasi Tallinnast kaugemale ja samuti väikelinnadesse.

Eesti suuremate linnade korterite tehingute arvu ja rahvaarvu vaatlus näitab, et möödunud aasta seisuga olid kõige aktiivsemad Tallinna ja Pärnu linn, kus 1000 inimese kohta tehti võrdselt 32 tehingut.

Tallinna linnaosades korteritega tehtud tehingute arv oli möödunud aastal pidevas tõusus. Kui vaadelda korteri tehingute arve, siis kõige aktiivsem oli 2005. aastal Kesklinna linnaosa, kus võrrelduna aasta algusega kasvas korterite tehingute koguarv peaaegu kahekordseks, seda eriti aasta viimases kvartalis. Kõige vähem tehinguid on tehtud Pirita linnaosas, mille üheks põhjuseks võib pidada ka seda, et tegemist on eramajade piirkonnaga. Samas oli Pirita linnaosas korterite tehingute arv võrrelduna aasta algusega kõige enam kasvanud.

Tallinna linnaosade korterite tehingute arvu ja rahvaarvu vaatlus näitab, et möödunud aasta seisuga oli kõige aktiivsem Kesklinna linnaosa, kus 1000 inimese kohta tehti 69 tehingut. Enim tehinguid tehti aga Lasnamäe linnaosas, millele järgnes kohe Kesklinn.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing